ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДЯк не заблукати в лісі
 Версія для друку

ПАМ’ЯТКА

(для населення)

 

Як не заблукати в лісі?

 

Настала осінь, відкрився грибний сезон – час, який традиційно супроводжується виходом на природу і, зокрема, в ліс. Як підготуватися до виходу в ліс, щоб потім благополучно повернутися додому?

Як вести себе, щоб не заблукати?

Для того, щоб уникнути неприємностей і не змушувати хвилюватися рідних і близьких, необхідно, зібравшись в ліс, обговорити з ними маршрут і час повернення.

Рятувальники рекомендують перед походом взяти свисток і поповнити баланс стільникового телефону, а також перевірити заряд батареї.

Візьміть з собою компас, сірники, ніж, невеликий запас води і продуктів. Тим, хто постійно користується ліками, а це, перш за все, стосується літніх людей, потрібно мати при собі медикаменти.

Одягайтеся яскраво, в камуфляжі вас можуть не знайти і перебуваючи зовсім поруч. Найкраще руді, червоні, жовті, білі куртки, добре б наклеїти світловідбиваючі смужки або малюнки.

Намагайтеся запам'ятовувати по шляху якомога більше предметів – повалені дерева, скеля, річка, каміння тощо. Тоді буде набагато простіше повертатися назад до вихідної позиції.

Якщо ви все-таки заблукали:

Якщо все ж ніч застала вас у лісі, підберіть відповідне для ночівлі місце. Рухатися в темний час не рекомендується, можна отримати травму, спіткнувшись або провалившись в воду. Місце для ночівлі вибирається високе і сухе, бажано у великого дерева. Заготовте хмиз для багаття, зробіть підстилку з лапника. Розташуватися найкраще спиною до дерева, перед собою розпалити багаття і підтримувати його всю ніч.

Стільниковий телефон вже не раз допомагав встановити місце знаходження заблукалих грибників. Рятувальникам можна зателефонувати з мобільного без сім-карти і навіть якщо ви перебуваєте на території «чужого оператора» стільникового зв'язку. Для цього необхідно набрати номер 101 і спробувати пояснити своє місцезнаходження.

 

Пам’ятайте! Дотримання цих нескладних рекомендацій допоможе вам, здійснюючи прогулянку в ліс не потрапити в екстремальну ситуацію.

 

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Центру Володимиром Григор’євим

    Твіт