ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДПравила пожежної безпеки при користуванні побутовими обігрівальними приладами
 Версія для друку

Правила пожежної безпеки при користуванні побутовими обігрівальними приладами

 

Із настанням осінніх холодів та до старту офіційного опалювального періоду більшість українців починають обігрівати свої оселі за допомогою побутових обігрівальних приладів. Найпопулярніші з них: масляні радіатори, конвектори, тепловентилятори, побутові інфрачервоні обігрівачі тощо.

obogrevatel-kotoryj-duet-teplym-vozduxom-kakie-byvayut-vidy-obogrevatelej-dlya-doma-i-kvartiry.jpgІ в цей же час різко зростає кількість пожеж у побуті, пов’язаних із порушенням правил безпеки при користуванні такими приладами. За статистикою, причина кожної третьої пожежі – неякісний обігрівач.

Шановні громадяни! Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує, щоб захиститись і від холоду, і від пожеж необхідно:

 1. Перед початком експлуатації приладу уважно прочитайте інструкцію з використання та ретельно слідкуйте за її дотриманням.
 2. У кожного приладу є свій термін експлуатації, який в середньому становить близько 10 років. Використання понад встановлений термін може призвести до трагічних наслідків.
 3. Систематично перевіряйте справність електропроводки, розеток, не використовуйте пошкоджені чи саморобні прилади.
 4. Не вмикайте одночасно в одну електромережу кілька потужних електроприладів. Це може викликати перевантаження електромережі, і як наслідок – «коротке замикання» та пожежу.
 5. Перед початком роботи приладу впевніться, що його штекер вставлено у розетку міцно.
 6. Температура зовнішньої поверхні у найбільш нагрітому місці, в нормальному режимі роботи приладу, не повинна перевищувати 85°С (терморегулятор повинен бути налаштований).
 7. Не залишайте увімкненим обігрівач на ніч, якщо це не передбачено інструкцією з його використання.
 8. Не використовуйте прилад для сушки речей.
 9. Не дозволяйте дітям гратись з електрообігрівачем.
 10. Встановлюйте електрообігрівач на безпечній відстані від гардин та меблів. Ставити прилад потрібно на підлогу. Якщо ви користуєтесь конвектором – прикріпіть його до спеціальної підставки на невеликій відстані від підлоги.
 11. Не використовуйте пошкоджені чи саморобні прилади.
 12. Не використовуйте обігрівачі у приміщеннях, де зберігаються лакофарбові матеріали, розчинники та інші легкозаймисті матеріали.
 13. Не розміщуйте проводку електрообігрівача під килимами та іншим покриттям.
 14. Не перетискайте електропроводи дверима, віконними рамами, не закріплюйте їх на цвяхах, не зафарбовуйте, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропровідної частини такого приладу.
 15. Регулярно очищайте обігрівач від пилу – він схильний до самозаймання.
 16. Не ставте на проводи важкі предмети (наприклад, меблі).
 17. Несправності у роботі електрообігрівача повинен усувати лише спеціаліст-електрик.

 

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва  Наталією Ільченко

    Твіт