ГоловнаОстанні новини7 Грудня, 2020р.
 Версія для друку

Будьте обережні, якщо на дорозі туман

Опубліковано: 07.12.2020, 10:01

erf45.jpgЦьогорічний грудень багатий на туманну холодну погоду із видимістю менше 100 м. Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує всім учасникам дорожнього руху основні правила безпеки під час туману.

Шановні пішоходи, зверніть увагу!

Кожен пішохід має знати, що у темну пору доби або під час туману, він непомітний для водіїв. Особливо, якщо верхній одяг темного кольору.  

ПКМУ від 11 листопада 2020 р. № 1105 було прийнято зміни до Правил дорожнього руху. Зокрема, новою редакцією правил визначено, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи (під час туману), які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

Також пішоходам при перебуванні на вулиці під час туману потрібно:

 1. Знаходитись якомога далі від проїжджої частини.
 2. Переходити дорогу тільки по пішохідним переходам.
 3. Рухатись назустріч транспортному потоку.

Шановні водії, пам’ятайте наступне:

 1. Перед виїздом переконайтесь, що щітки та «двірники» справні, в омивачі є вода та миюча суміш. Під час туману вікна пітніють, через них погано видно те, що відбувається позаду і з боків. Мити скло доведеться часто, іноді краще зупинити авто і протерти скло в тих місцях, де щітки не дістали. Бажано протерти скло з внутрішньої сторони.
 2. Ваша машина повинна бути помітною під час туману для інших учасників руху. На жаль, звичних засобів у вигляді ближнього світла та габаритних вогнів не завжди буває достатньо. Тож потрібно увімкнути протитуманні фари. Якщо їх немає потрібно увімкнути дальнє світло, хоча самому водію буде видно трасу навіть гірше. А інші водії і пішоходи побачать автомобіль, що рухається, краще. Бажано встановити на свою машину задній протитуманний ліхтар червоного кольору.
 3. Рухайтесь по розміткам на дорозі. Ще одна неприємність, яку несе з собою туман – це неможливість бачити дорогу. Якщо на дорозі є лінія, що обмежує край проїзної частини, то можете орієнтуватися по ній.
 4. Під час дуже великого туману можна додатково увімкнути і аварійну сигналізацію. Особливо якщо ви зупиняєтесь.
 5. Швидкість руху під час туману повинна бути мінімальною. Якщо туман не сильний − 50 км/год, якщо видимість значно обмежена − 25 км/год.
 6. Вкрай необхідно дотримуватись дистанції з автомобілем, який їде попереду. В умовах туману ця відстань може здаватись вдвічі більше, ніж є насправді. До цього не можна звикнути, це потрібно просто запам’ятати.
 7. У сільських населених пунктах пішоходи найчастіше йдуть по узбіччю дороги. Тому водію потрібно рухатись ближче до осьової, і повільно.
 8. Уникайте різких маневрів на дорозі. Є випадки, коли в тумані необхідно зробити обгін. Якщо ви робите це вдень, потрібно заздалегідь світлом фар, сигналом, показати автомобілю, що їде попереду вас, що ви будете робити обгін. При цьому ви повинні увімкнути поворот завчасно. Якщо ви перебудовуєтесь на трасі, то вмикайте аварійне світло. А коли завершили обгін − просигнальте дальнім світлом, так ви попереджуєте водіїв зустрічних авто про обгін.
 9. Дуже небезпечними на трасі є низини. У них може залишатись туман тоді, коли його вже немає на інших ділянках дороги. Такі западини потрібно проїжджати з особливою обережністю.
 10. Обов’язково зменшуйте швидкість, під’їжджаючи до пішохідних переходів чи місць, де є дитячі заклади (школи, садки).

 

Шановні учасники дорожнього руху! Дотримуйтесь цих простих правил безпеки руху під час туману і вони допоможуть зберегти ваше здоров’я та життя!

 

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н.Ільченко


   
Останні новини
15 Січня10:42 Основні правила безпечного купання під час Водохреща
30 Грудня16:47 Пробне заняття майстра виробничого навчання Олександра ШЕВЧЕНКА - складові успіху.
17 Грудня11:35 Як зменшити вплив побутових мийних засобів на здоров’я?
15 Грудня10:30 Безпечні делікатеси до святкового столу
14 Грудня12:42 Пройшли спеціальну підготовку посадові особи об’єктових постійно діючих органів управління цивільного захисту
11 Грудня09:07 Екстремальні зимові види спорту. Заходи безпеки
9 Грудня12:05 Соляні лампи. Користь та шкода
7 Грудня10:01 Будьте обережні, якщо на дорозі туман
3 Грудня10:54 Організовано функціональне навчання керівного складу районних у місті Києві державних адміністрацій
27 Листопада12:52 Всесвітній день боротьби зі СНІДом
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
Останні новини