Функціональне навчання керівного складу місцевих органів виконавчої влади розглядається керівництвом міста Києва як одне з першочергових завдань діяльності у сфері цивільного захисту, без розв’язання якого неможливо забезпечити ефективність функціонування районних ланок територіальної підсистеми міста Києва єдиної державної системи цивільного захисту.
Для реалізації цього завдання з 26 листопада по 2 грудня 2020 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва проведено функціональне навчання слухачів категорії «Керівники місцевих органів виконавчої влади та їх заступники» за 45-годинною навчальною програмою.
Навчальний процес був спрямований на вдосконалення, розширення та оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань організації цивільного захисту у районних ланках територіальної підсистеми м. Києва єдиної державної підсистеми цивільного захисту з урахуванням призначення, конкретних завдань та специфіки конкретного району нашої столиці.
Навчання успішно пройшли дев’ять слухачів, які представляли керівництво Голосіївської, Дарницької, Деснянської, Оболонської та Печерської районних в місті Києві державних адміністрацій.
Особливу увагу було приділено обговоренню актуальних питань організації цивільного захисту на місцевому рівні, шляхів виконання основних завдань, які покладаються на керівника ланки територіальної підсистеми м. Києва ЄДС ЦЗ.
З метою надання допомоги у відпрацюванні начальних завдань у часи самостійної роботи, розробки рефератів згідно визначеної тематики кожний слухач був забезпечений відповідними навчальними та методичними матеріалами, наданими в електронному вигляді.
В рамках випуску проведено круглий стіл, за участю начальника Центру полковника служби цивільного захисту Василя ВОЙТЕНКА, на якому обговорювались шляхи підвищення компетентності керівників, їх заступників з питань організації цивільного захисту на районному рівні, здійснення керівництва ланкою територіальної підсистеми міста Києва єдиної державної системи цивільного захисту, вирішення невідкладних питань реагування на медико-біологічну надзвичайну ситуацію державного рівня НС природного характеру, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2. Слухачі обмінялись досвідом щодо організації системи функціонального навчання з питань цивільного захисту у підпорядкованих районах, в першу чергу, посадовців райдержадміністрацій.
У ході проведення групової вправи, захисту рефератів та підсумкового модульного контролю всі слухачі продемонстрували високий рівень підготовки та засвоєння начального матеріалу.
Матеріал підготовлено викладачем НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Олександром КОРЕНЧУКОМ