ГоловнаОстанні новини17 Листопада, 2020р.
 Версія для друку

Поради водіям на зимовий період

Опубліковано: 17.11.2020, 09:43

f2.jpgЗима завжди була справжнім випробуванням для автомобілістів. Коливання температури, ожеледь, снігопади, через це, як наслідок, виникають дорожньо-транспортні пригоди. Це, в свою чергу, не тільки призводять до різних пошкоджень автомобіля, а й становить загрозу людському життю. Але цього можна уникнути, дотримуючись певних порад. І тоді водіння взимку приноситиме лише задоволення.

Особливості водіння автомобіля у зимовий період

Щоб уникнути дорожньо-транспортної пригоди та убезпечити своє життя і пасажирів з пішоходами, насамперед, потрібно керувати повільно та акуратно, не забуваючи про основи безпеки дорожнього руху. Однією із найважливіших та обов’язкових вимог є заміна літньої гуми на зимову.

Вона пристосована до ожеледиці, мокрого снігу та низьких температур. Згідно з правилами дорожнього руху заміну літньої гуми на зимову рекомендується проводити з 1 жовтня до 1 травня. Не використовуйте її понад три роки, з часом вона припиняє якісно виконувати свої функції.

Уникайте переулаштувань між смугами руху та різких рухів. Через необережність можна втратити управління.

Чистота автомобіля має також дуже важливе значення, а саме чистота світлових пристроїв та скла, адже вони забезпечують видимість.

Зимою корисно вдень вмикати фари, що також забезпечить хорошу видимість водію та сусіднім автомобілям.

Дотримуйтесь дистанції. Слід вчасно пригальмовувати, до того ж робити це плавно, без різких рухів.

Потрібно правильно здійснювати повороти взимку. Перш за все, потрібно зменшити швидкість, а наступним кроком зробити меншим кут повороту керма.

Що необхідно мати з собою в автомобілі?

Під час заметілі водій обов’язково повинен мати із собою щітку-скребок для очищення снігу та льоду. Знадобиться вона вам і тоді, якщо ваше авто вночі знаходиться на вулиці. Хороша щітка має бути середньої жорсткості. Для того, щоб, по-перше, змітала сніг і по-друге, не залишала подряпин.f1.jpeg

Важливо також, мати із собою взимку в авто дроти для акумулятора. Адже, саме через люті морози він дуже часто розряджається. При виборі дротів потрібно звернути увагу на струм, який вони видають, його величина має відповідати тій, яка вказана на акумуляторі.

Не зайвим у багажнику буде і трос. Троси з нейлону менш надійні, у порівнянні з поліпропілену. Обираючи металічний трос потрібно дотримуватися вимог, що зазначені в правилах дорожнього руху.

Знадобиться також і лопата, за допомогою якої можна звільнити шлях для проїзду від снігу. Купувати можна, як пластикову, так і металеву.

Забезпечення комфорту водія під час руху

Верхній зимовий одяг створює певний дискомфорт для автомобіліста, який обмежує та сповільнює його рухи. Через куртки та пальта ремінь безпеки нещільно прилягає до тіла і в разі необхідності не зможе виконати функцію захисту у повній мірі. Тому краще, заради ж власної безпеки, знімати верхній одяг сідаючи за кермо.

Зимове взуття, зазвичай, із товстою підошвою, що, безперечно, у відповідальний момент, може негативно вплинути на реакцію водія. Тому у салоні автомобіля можна тримати змінне взуття, яке буде легким, з тонкою підошвою, завдяки чому, не обтяжуватиме і не сповільнюватиме рухи водія.

В салоні автомобіля має бути комфортна температура близько +17-22°С так як спека уповільнює певні реакції організму, а надмірний холод пригнічує його дії.

Зимова експлуатація автомобіля

У порівнянні з іншими порами року, взимку витрачається більша кількість палива. Це спричинено тим, що дуже часто доводиться прогрівати мотор на місці, а також, через тривалу їзду на низькій швидкості.

Варто замінити моторне мастило, що призначене для зимової пори року. Іноді скло в машині замерзає зсередини, покриваючись інеєм. Причиною цього стає висока вологість в автомобілі, до якої, зазвичай призводить сніг занесений в салон. Щоб такого не траплялося, необхідно взуття ретельно очищати від снігу.

Буває так, що двірники примерзають до скла, але щоб уникнути цієї проблеми потрібно, всього лише, на ніч двірники підняти від скла.

Потрібно бути обачним при зскрібанні льоду зі скла. Якщо скло брудне, то частинки цього бруду можуть пошкодити його, що зумовить появу мікротріщин, які в свою чергу призведуть до розсіювання світла.

f3.jpegЯк уникнути взимку заносу на дорозі:

  1. Під час руху автомобіля, а також при поворотах підтримуйте рівномірну швидкість руху.
  2. Знижуйте швидкість руху, наближаючись до пішохідних переходів.
  3. Гальмуйте тільки на прямих ділянках дороги.
  4. Найбільш ефективніше – гальмування двигуном.
  5. Взимку починайте рух з другої передачі, щоб уникнути пробуксовування.
  6. Якщо так сталося, що на слизькій дорозі починає заносити задню частину автомобіля, або в ліву, або ж в праву сторону, то варто:

Шановні водії, нехай вас оминають проблеми на дорогах. Але пам’ятайте, що ваша безпека, а також пасажирів та пішоходів залежить від вашої ж відповідальності. Будьте обачними!

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Іваном ГАВРИЛЮКОМ


   
Останні новини
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
23 Жовтня14:47 Підготуйте себе до переводу годинників на зимовий час
23 Жовтня14:41 24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
19 Жовтня19:21 Збагатились досвідом інноваційної та інформаційної діяльності щодо реалізації робочих навчальних програм з функціонального навчання
19 Жовтня19:15 Школярам та їх батькам про безпеку на осінніх канікулах
19 Жовтня19:10 Проведено функціональне навчання голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
13 Жовтня16:28 День захисника України
13 Жовтня11:08 Всесвітній день здорового харчування
13 Жовтня10:29 У якому посуді безпечніше готувати їжу?
12 Жовтня16:58 15 жовтня – Всесвітній день миття рук
12 Жовтня16:53 13 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки лих
Останні новини