ГоловнаОстанні новини19 Жовтня, 2020р.
 Версія для друку

Проведено функціональне навчання голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання

Опубліковано: 19.10.2020, 19:10

Зважаючи на складну техногенно-екологічну та соціально-політичну ситуацію, яка зберігається в Україні, питанням евакуаційних заходів, їх законодавчому і методичному забезпеченню та удосконаленню надається постійна увага з боку керівництва держави та органів місцевої влади. Свідченням цього є прийняття 12 серпня 2020 року Кабінетом Міністрів України Постанови № 711, якою внесені суттєві зміни до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.

1_P01015-124018.jpgОтже, евакуація – складний організаційно і багатокроковий за своїм алгоритмом захід, ефективність якого значною мірою залежить від рівня підготовки та злагоджених дій органів з евакуації.

З цією метою з 12 по 15 жовтня 2020 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва проведено функціональне навчання з питань цивільного захисту чергової групи слухачів, які виконують обов’язки голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання.

Основні зусилля під час навчання були спрямовані на оновлення спеціальних знань, умінь і навичок слухачів щодо організації заходів з евакуації відповідно до посадового призначення.

Особливу увагу було приділено ретельному вивченню змін до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, що внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 711. Зазначеним документом уточнено статус органів з евакуації, зокрема, ліквідовано поняття їх «тимчасовості».

На заняттях детально розглянуто питання планування, підготовки та проведення евакуації, особливості її організації у місті Києві, вивчено практичний досвід діяльності органів з евакуації, набутий в ході проведених командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми м. Києва єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок.

Особливу увагу викладачі приділили визначенню шляхів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час виконання завдань комісіями з питань евакуації у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану. В дискусійній формі обговорювались актуальні проблеми професійної підготовки органів з евакуації, їх спроможності якісно здійснювати планування та проведення евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19.

У навчальному процесі використані методичні матеріали з питань евакуації, розміщені на сайті НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва. Слухачі забезпечені в електронному вигляді відповідними навчальними матеріалами та варіантами відпрацювання документації комісій з питань евакуації.

У часи самостійної роботи кожний слухач під керівництвом викладача відпрацював індивідуальне завдання з практичних питань організації заходів з евакуації на відповідному суб’єкті господарювання.

Навчання завершено проведенням циклу практичних занять та підсумкового контролю. Так, у ході групової вправи слухачі практично відпрацювали алгоритми дій голів комісій з питань евакуації з отриманням розпорядження на проведення заходів з евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

2_P01012-095121.jpgНа завершення функціонального навчання 15 жовтня проведено круглий стіл, присвячений обговоренню актуальних проблем удосконалення та підвищення ефективності планування, підготовки та організації евакуаційних заходів на об’єктовому рівні. В дискусійній формі слухачі обмінялись практичним досвідом організації евакуації, обговорили їх роль та місця в забезпеченні ефективної підготовки відповідних комісій до виконання завдань за призначенням. Слухачі логічно дійшли висновку, що поряд із навченістю персоналу органів евакуації і працівників суб’єкта господарювання діям під час надзвичайної ситуації, критично важливим для успішного проведення евакуації і безпеки людей є фактор часу, складовими якого є такі чинники:

Результати групової вправи, захисту індивідуальних завдань та підсумкового контролю засвідчили належний рівень знань усіх слухачів групи.

Слід відмітити слухачів: Віктора ВЛАСЮКА – заступника директора Державної установи «Центр пробації», Віктора КУЧЕРУ – начальника відділу пожежної безпеки та цивільного захисту Департаменту охорони праці, екологічної та виробничої безпеки АТ «Укртранснафта», Наталію ІГНАЙКІНУ – начальника відділу документального забезпечення та контролю державної установи «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України», які продемонстрували наполегливість в опануванні навчального матеріалу, на високому рівні підготували та захистили випускні роботи, поділилися досвідом практичної організації та проведення заходів з евакуації.

 

Матеріал підготовлено викладачем НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Олександром КОРЕНЧУКОМ


   
Останні новини
15 Січня10:42 Основні правила безпечного купання під час Водохреща
30 Грудня16:47 Пробне заняття майстра виробничого навчання Олександра ШЕВЧЕНКА - складові успіху.
17 Грудня11:35 Як зменшити вплив побутових мийних засобів на здоров’я?
15 Грудня10:30 Безпечні делікатеси до святкового столу
14 Грудня12:42 Пройшли спеціальну підготовку посадові особи об’єктових постійно діючих органів управління цивільного захисту
11 Грудня09:07 Екстремальні зимові види спорту. Заходи безпеки
9 Грудня12:05 Соляні лампи. Користь та шкода
7 Грудня10:01 Будьте обережні, якщо на дорозі туман
3 Грудня10:54 Організовано функціональне навчання керівного складу районних у місті Києві державних адміністрацій
27 Листопада12:52 Всесвітній день боротьби зі СНІДом
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
Останні новини