ГоловнаОстанні новини12 Жовтня, 2020р.
 Версія для друку

15 жовтня – Всесвітній день миття рук

Опубліковано: 12.10.2020, 16:58

eer.pngТака проста, на перший погляд, гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.

Питання гігієни не може бути проблемою однієї людини, особливо в час пандемії короновіруса. Гігієна рук – це часто перша лінія захисту проти інфекцій.

Більшості інфекцій, що передаються через брудні рук чи пов'язані з медико-санітарною допомогою, можна запобігти при простому дотриманні гігієни рук.

Саме тому, Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук».

Із 2008 р. цей день відзначається щорічно 15 жовтня і присвячується підвищенню обізнаності та розуміння важливості миття рук як ефективного та доступного способу запобігання хворобам і збереження життя людей. Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Саме тому ООН і ЮНІСЕФ закликали виділити один день на рік, щоб звернути увагу на необхідність привчити дітей мити руки.

Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні та стаціонарні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя в громадському транспорті тощо.

Повсякденне миття рук, з використанням повсякденних миючих засобів, рекомендується проводити: на початку та в кінці робочого дня; перед приготуванням, прийомом та роздачею їжі; після відвідування туалету або зміни підгузку; перед використанням контактних лінз; перед обробкою ран; перед прийомом ліків; після контакту з брудними предметами чи поверхнями; після контакту з тваринами; після контакту з будь-якими біологічними рідинами (кров, слина) тощо.

Щоб видалити зі шкіри рук хвороботворні мікроорганізми, недостатньо просто сполоснути їх під проточною водою. Вода не повинна бути сильно гарячою – досить для початку відкрити теплу воду і рівномірно намочити руки. Мило можна брати будь-яке. А що стосується такого популярного антибактеріального мила, то воно нічим не краще звичайного. Навпаки, його часте використання здатне виробити у бактерій імунітет до антибактеріальних речовин. Намилювати руки потрібно ретельно по обидва боки кисті, не забуваючи про пальці і проміжки між ними. Мити потрібно не менше 40-60 секунд, стежачи за рівномірним розподілом мила по всій поверхні оброблюваних зон. Після цього – мило змити під проточною водою та витерти руки насухо.

У місцях загального користування для миття рук фахівці медики рекомендують використовувати рідке мило з дозатором. Важливо пам’ятати, що вода і звичайне туалетне мило не вбиває мікроорганізми, тому ефективність миття залежить лише від того, наскільки ретельно ви трете долоні. Але навіть цей простий процес, якщо він зроблений правильно, допомагає видалити до 90% мікробів з рук.

eer4.png

Якщо у вас немає можливості помити руки з милом біля проточної води, то використайте антисептики для рук. Але пам’ятайте, що просто збризнути антисептиком руки – не ефективно.

Нагадаємо правила користування антисептиком для знезараження рук:

Антисептик також варто використовувати для вирішення таких завдань:

Бережіть своє здоров’я і життя!

 

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Наталією ІЛЬЧЕНКО

 

 

При написанні статті використана інформація сайтів http://amnu.gov.ua/, https://phc.org.ua


   
Останні новини
15 Січня10:42 Основні правила безпечного купання під час Водохреща
30 Грудня16:47 Пробне заняття майстра виробничого навчання Олександра ШЕВЧЕНКА - складові успіху.
17 Грудня11:35 Як зменшити вплив побутових мийних засобів на здоров’я?
15 Грудня10:30 Безпечні делікатеси до святкового столу
14 Грудня12:42 Пройшли спеціальну підготовку посадові особи об’єктових постійно діючих органів управління цивільного захисту
11 Грудня09:07 Екстремальні зимові види спорту. Заходи безпеки
9 Грудня12:05 Соляні лампи. Користь та шкода
7 Грудня10:01 Будьте обережні, якщо на дорозі туман
3 Грудня10:54 Організовано функціональне навчання керівного складу районних у місті Києві державних адміністрацій
27 Листопада12:52 Всесвітній день боротьби зі СНІДом
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
Останні новини