ГоловнаОстанні новини11 Вересня, 2020р.
 Версія для друку

Здійснено функціональне навчання з питань цивільного захисту секретарів комісій з питань евакуації

Опубліковано: 11.09.2020, 11:16

858.jpgДосвід реагування на масштабні надзвичайні ситуації в Україні свідчить про необхідність та дієвість проведення евакуації як першочергового заходу щодо захисту населення. До організації евакуації необхідно ставитися особливо прискіпливо, адже це питання досить складне і вимагає в першу чергу ретельної підготовки органів з евакуації та навчання населення.

З цією метою з 7 по 9 вересня 2020 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва (далі – Центр) проведено функціональне навчання з питань цивільного захисту групи слухачів, які виконують обов’язки секретарів комісій з питань евакуації.

Основні зусилля під час навчання були спрямовані на оновлення спеціальних знань, умінь і навичок слухачів щодо організації заходів з евакуації відповідно до посадового призначення. Зі слухачами ретельно вивчено:

- зміни до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, що внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 р. № 711;

- Рекомендації ДСНС щодо організації та проведення евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах розповсюдження короновірусної хвороби COVID-19 (додаток до листа ДСНС від 13.05.2020 № 16-7313/162-1).

На заняттях детально розглянуто питання планування, підготовки та проведення евакуації, особливості її організації у місті Києві, вивчено практичний досвід діяльності органів з евакуації, набутий в ході проведених командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми міста Києва єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок.

На прикладі комісії з питань евакуації Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, збірного пункту евакуації № 402 та приймального пункту евакуації № 401, створених на базі вищого професійного училища № 25 та школи-інтернату № 14 Дніпровського району, приймального пункту евакуації № 377, створеного на базі закладу загальної середньої освіти  № 321 Деснянського району міста Києва розглянуто особливості підготовки та практичного проведення евакуаційних заходів у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, особливо при катастрофічному затопленні місцевості при руйнуванні Київського гідровузла.

5458.jpgОсобливу увагу викладачі приділили визначенню шляхів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час виконання завдань комісіями з питань евакуації у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану. В дискусійній формі обговорювались актуальні проблеми професійної підготовки органів з евакуації, їх спроможності якісно здійснювати планування та проведення евакуації, алгоритм дій безпосередньо секретарів комісій з питань евакуації з отриманням розпорядження на проведення евакуації.

Слухачам надано відповідну методичну допомогу у виконанні обов’язків секретаря комісії з питань евакуації. Вони забезпечені в електронному вигляді відповідними навчальними матеріалами та варіантами відпрацювання документації комісій з питань евакуації, розробленими педпрацівниками Центру.

Навчання завершено проведенням циклу практичних занять та підсумкового контролю. Так, у ході групової вправи слухачі практично відпрацювали алгоритми дій секретарів комісій з питань евакуації з отриманням розпорядження на проведення заходів з евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, прийняли активну участь у обговоренні їх ролі та місця в забезпеченні ефективної підготовки відповідних комісій до практичного відпрацювання заходів з евакуації в ході проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань цивільного захисту. Результати групової вправи та підсумкового контролю засвідчили належний рівень знань всіх слухачів групи.

 

 

Матеріал підготовлено викладачем НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Олександром КОРЕНЧУКОМ


   
Останні новини
29 Вересня16:24 Інформаційна безпека людей похилого віку
28 Вересня09:13 28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу
23 Вересня11:21 Оновлено знання і навички оперативних чергових районних у місті Києві державних адміністрацій
17 Вересня12:06 КШН з органами управління та силами ЦЗ Подільського району м. Києва
15 Вересня18:07 Завжди на варті безпеки
14 Вересня21:23 Що треба пам’ятати про «тихе полювання»?
11 Вересня11:16 Здійснено функціональне навчання з питань цивільного захисту секретарів комісій з питань евакуації
10 Вересня09:39 Світлодіодні лампи: переваги та недоліки при використанні
7 Вересня14:27 Проведено функціональне навчання з питань цивільного захисту керівників суб’єктів господарювання
4 Вересня10:13 Всесвітній день надання першої медичної допомоги
2 Вересня10:04 Всесвітній день боротьби з тероризмом
27 Серпня16:31 Обережно, квітує небезпечна амброзія!
21 Серпня16:36 Що означають «кольори» зон карантину?
20 Серпня20:36 29 серпня – День пам’яті захисників України
19 Серпня14:32 24 серпня - День Незалежності України
Останні новини