ГоловнаОстанні новини20 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Профілактика травматизму дітей влітку

Опубліковано: 20.07.2020, 13:49

8569.jpgТравма – це тілесне ушкодження внаслідок дії зовнішніх чинників. Ушкодження, що часто трапляються у дітей різного віку, називають дитячим травматизмом. Найпоширенішими видами травматизму серед дітей різного віку є побутовий, вуличний і транспортний. Шановні дорослі! Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва наголошує, що хоча дитячий травматизм досить непередбачуваний, але є певні правила, які допоможуть мінімізувати можливість виникнення травм. Особливо це стосується літнього періоду, коли діти не знаходяться під пильним оком вчителів чи батьків, а почувають себе досить вільно на канікулах.

Побутовий травматизм

Постійно турбуйтеся про безпеку дитини вдома, систематично виховуйте в дитини обережність. Поясніть, що особливо обережним слід бути з вогнем і під час використання електричних приладів. Не допускайте дитину без вашого нагляду до газової або електричної плити під час приготування їжі аби уберегти її від термічних опіків. Позбавтеся несправних електроприладів та ізолюйте проводи і розетки. Поясніть дитині, що вставляти в розетки шпильки, цвяхи, ножиці тощо дуже небезпечно для життя.

Застерігайте дитину від пустощів на балконах і драбинах, аби уникнути забиття та падіння з висоти. Не відчиняйте вікна навстіж у приміщенні, де перебуває дитина.

Зберігайте в недоступних для дитини місцях шкідливі речовини, щоб запобігти її отруєнням, опікам стравоходу та органів дихання. Не залишайте в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритви та інші гострі предмети, щоб дитина не завдала собі шкоди. Облаштуйте власне помешкання та ігрову зону так, аби максимально уберегти дитину від падіння та забиття.256.jpg

Вуличний травматизм

Привчіть дитину бути обережним на сходах, а під час підйому та спуску міцно триматися за поручні. Поясніть дитині, що під час ігор з іншими дітьми слід поводитися чемно: не штовхати інших, не кидатися піском тощо. Не дозволяйте дитині залазити високо на дерева, драбини, споруди, щоб уберегти її від падіння з висоти. Поінформуйте дитину, що всі каналізаційні люки, підвали та канави слід оминати. Не грайте з дітьми на необладнаних або пошкоджених дитячих майданчиках. Перед катанням чи тренуванням перевіряйте гойдалки та спортивні снаряди на дитячих майданчиках і в парках відпочинку на справність. Оминайте ділянки, де проводяться ремонтні роботи. Розкажіть дитині, що ходити під балконами будівель небезпечно через можливість падіння з них предметів тощо.

Транспортний травматизм

Навчайте дитину правил дорожнього руху з раннього віку і постійно зміцнюйте ці знання. Не залишайте дітей без нагляду на подвір'ї, на вулицях з інтенсивним рухом транспорту. Стежте уважно за дітьми під час їхнього катання на велосипедах, самокатах, роликах, гіроскутерах тощо. Забороняйте дітям кататися на велосипедах, самокатах, скейтах, гіроскутерах на проїжджій частині дороги та мостах. Подавайте дитині позитивний приклад бездоганного дотримання правил дорожнього руху. Переходьте дорогу лише через пішохідний перехід і в спеціально призначених місцях, тримаючи дитину за руку. Звертайте увагу дитини на інтенсивність вуличного руху, світлофори, пішохідні переходи, сигнал «Стережись автомобіля!». Привчіть дитину ходити лише по тротуарах з правого боку дороги, а в тих місцях, де тротуарів немає, йти з лівого боку дороги назустріч транспорту. Пояснюйте дитині правила поведінки на дорозі під час кожного перебування на вулиці.

 

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н. ІЛЬЧЕНКО


   
Останні новини
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
23 Жовтня14:47 Підготуйте себе до переводу годинників на зимовий час
23 Жовтня14:41 24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
19 Жовтня19:21 Збагатились досвідом інноваційної та інформаційної діяльності щодо реалізації робочих навчальних програм з функціонального навчання
19 Жовтня19:15 Школярам та їх батькам про безпеку на осінніх канікулах
19 Жовтня19:10 Проведено функціональне навчання голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
13 Жовтня16:28 День захисника України
13 Жовтня11:08 Всесвітній день здорового харчування
13 Жовтня10:29 У якому посуді безпечніше готувати їжу?
12 Жовтня16:58 15 жовтня – Всесвітній день миття рук
12 Жовтня16:53 13 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки лих
Останні новини