ГоловнаОстанні новини12 Червня, 2020р.
 Версія для друку

Сезонні поради. Що корисніше та безпечніше для здоров’я: кондиціонер чи вентилятор?

Опубліковано: 12.06.2020, 09:05

Із початком літнього періоду, багато хто з нас замислюється над тим, як пережити сезонну спеку і при цьому зберегти працездатність та здоров'я.

458.jpgВирішують цю проблему по-різному: одні створюють протяги в будинку, інші від’їжджають на річку, а треті купують вентилятор або кондиціонер. Охолодити приміщення зможе і вентилятор, і кондиціонер. Практично в будь-якому будинку можна знайти один з приладів. Але ось завдання – що ж вибрати? Адже кожен виробник гарантує високу якість своєї продукції і таку бажану прохолоду. Чим же відрізняється вентиляція від кондиціонування та які плюси і мінуси кожного з них.

Вентилятор: за чи проти?

Вентилятор – це старий добрий помічник у боротьбі зі спекою. Користуються простим вентиляційним механізмом вже давно. Побутовий вентилятор викликає примусову циркуляцію повітря в приміщенні, видаляє відпрацьоване повітря і замінює його чистим зовнішнім. Повітряний потік рухається з великою швидкістю і завдяки цьому охолоджується. При цьому його вологість і склад залишаються незмінними. Під час роботи вентилятора ви вручну виставляєте необхідну швидкість руху повітря.

Сучасне ж вентиляційне обладнання досить різноманітне і воно не обмежується простими вентиляторами, які ми використовували раніше. Існує кілька типів вентиляції, тому при виборі необхідного вам пристрою, слід врахувати його призначення, функції і тип установки. Більш ефективними для будинку і квартири є рекуператори повітря. Встановлюються вони у спальні і здатні забезпечити кімнату свіжим повітрям у літній період без шуму і пилу і взимку без втрат тепла. Наявність всіх необхідних опцій і дистанційний пульт дасть можливість управляти приладом на відстані, і тим самим контролювати кліматичне середовище в приміщенні. Вентилятор канальний побутовий забезпечить вам комфортний мікроклімат. У деяких моделях передбачено наявність таймера, а також датчика вологості. Ці функції дозволяють контролювати рівень вологості в приміщенні і економити електроенергію.

Основні переваги вентиляції:

Недоліки вентиляції:

Кондиціонер. Що потрібно знати пересічному користувачу при його використанні?

Перше місце за популярністю, звичайно ж, займає кондиціонер. Як же приємно повертаючись із вуличної спеки в будинок або офіс, увімкнути кондиціонер та насолодитися довгоочікуваною прохолодою. Але варто задуматися, чи так це корисно для нашого здоров'я?659.jpg

Кондиціонери оснащені автоматикою, яка реагує на зміни у зовнішньому середовищі, і таким чином підтримує стабільний мікроклімат згідно з заданими параметрами. Основні переваги кондиціонерів:

Недоліки кондиціонерів:

Але не все так погано, як здається. Якщо дотримуватися деяких правил безпеки, кондиціонер у вашому приміщенні не принесе вам шкоди. Пам’ятайте:

І наостанок. Кондиціювання повітря не несе ніякої фізіологічної користі. Тому, якщо є можливість не використовувати кондиціонер, не вмикайте його. А якщо вмикаєте, то робіть перерви в його роботі кожні 3-5 годин на півгодини-годину. Також не забувайте про використання простих вентиляторів, які не охолоджують, а продувають повітря, що також робить ефект прохолоди. Відмінною альтернативою кондиціонеру може бути стаціонарний вентилятор, встановлений біля вікна.

У будь-якому випадку, вам вирішувати, що обирати. Але роблячи будь-який вибір пам’ятайте, що придбання кліматичної техніки досить відповідальна місія. Тому краще всього звернутися до досвідчених фахівців, які нададуть компетентні рекомендації та забезпечать індивідуальний супровід і якісний монтаж обраної вами техніки.

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н.ІЛЬЧЕНКО

 
 

При написанні статті використані матеріали сайтів https://techhome.kiev.ua, https://ventilator-market.com.ua


   
Останні новини
26 Червня15:08 28 червня – День Конституції України
22 Червня17:51 Зробіть своє перебування на пляжі безпечним
19 Червня15:54 В Україні продовжили дію адаптивного карантину до 31 липня 2020 року
18 Червня15:48 Безпечне та корисне заморожування ягід та фруктів
17 Червня15:44 Сезонні овочі. Користь та шкода кабачків
16 Червня18:51 Сезонні поради. Безпечний відпочинок на водоймах влітку
12 Червня09:05 Сезонні поради. Що корисніше та безпечніше для здоров’я: кондиціонер чи вентилятор?
9 Червня08:59 Сезонні поради. Що краще пити у спеку?
3 Червня13:10 Пам’ятайте про небезпеку при збиранні грибів
1 Червня10:03 Черговий етап послаблення карантину
28 Травня12:07 Сезон кліщів. Як захиститись?
26 Травня20:26 Обережно, нітрати у ранніх овочах та фруктах
26 Травня20:24 Попередьте спалювання сухої трави
26 Травня20:06 Вжиття заходів при виявленні пожежі та гасіння підручними засобами
26 Березня13:57 В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації
Останні новини