ГоловнаОстанні новини1 Червня, 2020р.
 Версія для друку

Черговий етап послаблення карантину

Опубліковано: 01.06.2020, 10:03

dfdrr32.jpgЗ 1 червня в Києві розпочався новий етап ослаблення карантину. За рішенням Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 1 червня відкрито зокрема: дитячі садочки; спортивні комплекси та зали, фітнес-центри (окрім басейнів); дитячо-юнацькі спортивні школи; заклади професійно-технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів; міські кладовища; запрацювала міська електричка. Крім того, у рамках послаблення карантинних обмежень, в столиці готують до відкриття 14 пляжів та 18 зон відпочинку для літнього сезону.

І хоча черговий етап послаблення карантину розпочався, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує, що дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 слід незалежно від того, діє карантин чи ні. Це необхідно як на індивідуальному, так і на груповому рівні. Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція – це ті заходи, яких треба вживати не лише під час карантину, а й тоді, коли це фактично необхідно. Нагадаємо, що самоізоляція – це обмеження контактів хворих із симптомами COVID-19 для запобігання подальшому поширенню хвороби, а фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції щодо інших людей.

asd11.jpegВООЗ рекомендує перебувати на відстані не менше 1 м одне від одного. Цього правила треба дотримуватися незалежно від наявності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.

Пам’ятайте: зменшити ризик зараження COVID-19 і подальшого поширення інфекції доволі просто:

  1. Регулярно і ретельно обробляйте руки дезінфектором із вмістом спирту не менше 60% або мийте їх теплою водою з милом протягом 20-40 секунд. Це допомагає знищити віруси, які можуть перебувати на шкірі.
  2. Тримайтеся від інших на відстані не менше метра. Під час кашлю, чхання або розмови з носа й рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Коли ви перебуваєте занадто близько, то можете вдихнути ці краплі та заразитися, якщо людина хвора COVID-19.
  3. Уникайте місць великого скупчення людей. Там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.
  4. Намагайтеся не торкатись обличчя, очей, носу і роту немитими руками. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.
  5. Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки. Вірус передається через дрібні краплі. Правила респіраторної гігієни допоможуть вам захистити інших від грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19.
  6. Самоізолюйтеся до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ. Попросіть кого-небудь доставляти вам продукти до дверей квартири. Якщо вам необхідно вийти з дому, надягайте маску. Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.
  7. Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, подзвоніть до сімейного лікаря. Звернення до лікаря по телефону дозволить йому, за необхідності, оперативно направити вас до спеціалізованого лікувального закладу.

Бережіть своє здоров’я та життя!

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н. ІЛЬЧЕНКО

 

При написанні статті було використано інформацію сайтів https://docs.google.com/, https://www.unian.ua/, https://phc.org.ua


   
Останні новини
27 Липня14:10 Відпочинок з дітьми. Корисні поради батькам
22 Липня13:58 28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
20 Липня13:49 Профілактика травматизму дітей влітку
6 Липня14:01 Сезонні поради. Дія високих температур повітря влітку на організм людини
2 Липня13:56 Сезонні поради. Як зробити літо дитини безпечним та корисним?
26 Червня15:08 28 червня – День Конституції України
22 Червня17:51 Зробіть своє перебування на пляжі безпечним
19 Червня15:54 В Україні продовжили дію адаптивного карантину до 31 липня 2020 року
18 Червня15:48 Безпечне та корисне заморожування ягід та фруктів
17 Червня15:44 Сезонні овочі. Користь та шкода кабачків
16 Червня18:51 Сезонні поради. Безпечний відпочинок на водоймах влітку
12 Червня09:05 Сезонні поради. Що корисніше та безпечніше для здоров’я: кондиціонер чи вентилятор?
9 Червня08:59 Сезонні поради. Що краще пити у спеку?
3 Червня13:10 Пам’ятайте про небезпеку при збиранні грибів
1 Червня10:03 Черговий етап послаблення карантину
Останні новини