ГоловнаОстанні новини1 Червня, 2020р.
 Версія для друку

Черговий етап послаблення карантину

Опубліковано: 01.06.2020, 10:03

dfdrr32.jpgЗ 1 червня в Києві розпочався новий етап ослаблення карантину. За рішенням Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 1 червня відкрито зокрема: дитячі садочки; спортивні комплекси та зали, фітнес-центри (окрім басейнів); дитячо-юнацькі спортивні школи; заклади професійно-технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів; міські кладовища; запрацювала міська електричка. Крім того, у рамках послаблення карантинних обмежень, в столиці готують до відкриття 14 пляжів та 18 зон відпочинку для літнього сезону.

І хоча черговий етап послаблення карантину розпочався, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує, що дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 слід незалежно від того, діє карантин чи ні. Це необхідно як на індивідуальному, так і на груповому рівні. Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція – це ті заходи, яких треба вживати не лише під час карантину, а й тоді, коли це фактично необхідно. Нагадаємо, що самоізоляція – це обмеження контактів хворих із симптомами COVID-19 для запобігання подальшому поширенню хвороби, а фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції щодо інших людей.

asd11.jpegВООЗ рекомендує перебувати на відстані не менше 1 м одне від одного. Цього правила треба дотримуватися незалежно від наявності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.

Пам’ятайте: зменшити ризик зараження COVID-19 і подальшого поширення інфекції доволі просто:

  1. Регулярно і ретельно обробляйте руки дезінфектором із вмістом спирту не менше 60% або мийте їх теплою водою з милом протягом 20-40 секунд. Це допомагає знищити віруси, які можуть перебувати на шкірі.
  2. Тримайтеся від інших на відстані не менше метра. Під час кашлю, чхання або розмови з носа й рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Коли ви перебуваєте занадто близько, то можете вдихнути ці краплі та заразитися, якщо людина хвора COVID-19.
  3. Уникайте місць великого скупчення людей. Там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.
  4. Намагайтеся не торкатись обличчя, очей, носу і роту немитими руками. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.
  5. Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки. Вірус передається через дрібні краплі. Правила респіраторної гігієни допоможуть вам захистити інших від грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19.
  6. Самоізолюйтеся до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ. Попросіть кого-небудь доставляти вам продукти до дверей квартири. Якщо вам необхідно вийти з дому, надягайте маску. Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.
  7. Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, подзвоніть до сімейного лікаря. Звернення до лікаря по телефону дозволить йому, за необхідності, оперативно направити вас до спеціалізованого лікувального закладу.

Бережіть своє здоров’я та життя!

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н. ІЛЬЧЕНКО

 

При написанні статті було використано інформацію сайтів https://docs.google.com/, https://www.unian.ua/, https://phc.org.ua


   
Останні новини
19 Листопада21:33 Поради батькам. Профілактика отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома
17 Листопада09:43 Поради водіям на зимовий період
16 Листопада17:36 Корисні продукти для вашого імунітету
11 Листопада14:20 Всесвітній день боротьби з пневмонією
28 Жовтня01:14 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом
23 Жовтня14:47 Підготуйте себе до переводу годинників на зимовий час
23 Жовтня14:41 24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
19 Жовтня19:21 Збагатились досвідом інноваційної та інформаційної діяльності щодо реалізації робочих навчальних програм з функціонального навчання
19 Жовтня19:15 Школярам та їх батькам про безпеку на осінніх канікулах
19 Жовтня19:10 Проведено функціональне навчання голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
13 Жовтня16:28 День захисника України
13 Жовтня11:08 Всесвітній день здорового харчування
13 Жовтня10:29 У якому посуді безпечніше готувати їжу?
12 Жовтня16:58 15 жовтня – Всесвітній день миття рук
12 Жовтня16:53 13 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки лих
Останні новини