ГоловнаОстанні новини26 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

1 березня - Всесвітній день цивільної оборони

Опубліковано: 26.02.2020, 09:57

Щорічно, з метою поширення знань про цивільну оборону (цивільний захист) та підвищення авторитету національних рятувальних служб, 1 березня відзначають Всесвітній день цивільної оборони.

01_278.jpgЦей день обраний не випадково. Адже 1 березня 1972 року була заснована Міжнародна організація цивільної оборони (далі МОЦО –International Civil Defence Organization, на англ.. ICDO, http://icdo.org/ ), а день підписання документа про створення організації став святкуватися як Всесвітній день цивільної оборони.

ЇЇ метою є встановлення зв’язків між національними організаціями цивільної оборони (цивільного захисту), сприяння проведенню досліджень у сфері захисту населення, організація обміну досвідом та координація зусиль по попередженню, готовності та діям у надзвичайних ситуаціях. На сьогоднішній день МОЦО єдина міжурядова організація, яка спеціалізується у цих сферах діяльності. Зараз 59 держав світу об’єдналися для створення у своїх країнах зон безпеки, 16 країн приєдналися до них в якості спостерігачів.

Історія МОЦО почалася в Парижі, в далекому 1931 році. Тоді французьким генералом медичної служби Жоржем Сен-Полем з ініціативи кількох країн була заснована «Асоціація Женевських зон» − «зон безпеки». Головною метою заснування цієї організації стало створення у всіх країнах локальних зон безпеки. Через деякий час було вирішено перетворити цю організацію в МОЦО. На 60-ті роки 20 ст. припав процес перебудови цієї організації. Відбулася зміна складу держав, що грають головні ролі в організації. У 1966 році відбулася міжнародна конференція з радіологічного захисту. Її проведення сприяло підготовці правової бази для подальшого розвитку організації. Одночасно суттєво розширилася сфера діяльності МОЦО.

У 1994 році на 10-й Всесвітній конференції з питань цивільного захисту в місті Амман (Йорданія) було прийнято Загальну декларацію про цивільний захист. Декларація закликала уряди країн-членів МОЦО розглянути питання:

На сучасному етапі, ця організація готує національні кадри з цивільної оборони, надає технічну допомогу по створенню і вдосконаленню систем попередження НС і захисту населення. Фахівців готують у Навчальних центрах цивільної оборони, розташованих у Швейцарії. Важливим результатом роботи МОЦО та визнання  її ролі в міжнародному гуманітарному співтоваристві стало прийняття резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2015 року, згідно з якою МОЦО одержала статус спостерігача при Генеральної Асамблеї ООН. У 2016 році організація МОЦО відзначила свій 85 річний ювілей.

МОЦО є відкритою для всіх держав, що поділяють її конституцію і статут. Керівним органом МОЦО є Генеральна Асамблея, яка звичайно обирається кожні 2 роки. Виконавчим органом МОЦО є Виконавча Рада. Очолює МОЦО Генеральний секретар, який обирається Генеральною Асамблеєю на 4 роки. З 18 жовтня 2018 року виконуючим обов'язки Генерального секретаря призначений полковник Белкачем Елькетроссі. Робочим Органом Генерального Секретаря є Постійний Секретаріат. МОЦО має Угоду з Департаментом з гуманітарних справ ООН, зокрема співпрацює з його женевським відділенням у рамках програм по використанню військових ресурсів та засобів цивільної оборони у надзвичайних ситуаціях. Щоквартально організація видає журнал «Міжнародний огляд цивільного захисту».

Щороку Всесвітній день цивільної оборони проходить під різними девізами, що зачіпають найважливіші питання. У 2020 році цей день пройде під гаслом: «Цивільна оборона та перша допомога в кожному будинку».

Організацію і ведення цивільної оборони можна назвати одними з головних функцій будь-якої держави. Цивільна оборона (цивільний захист) вносить великий внесок у забезпечення безпеки держави.

Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем’єр-міністра України від 25.07.1998 р.

 

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД М. Києва Наталією ІЛЬЧЕНКО

 

 

При написанні статті використана інформація сайту http://icdo.org/ 


   
Останні новини
26 Березня13:57 В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації
16 Березня14:00 Про призупинення навчального процесу на час установлення карантину
16 Березня11:33 ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ КОРОНАВІРУС 2019-nCoV
11 Березня09:50 Функціональне навчання слухачів категорії «Керівники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та їх заступники»
27 Лютого14:40 Підведення підсумків роботи НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва у 2019 році
26 Лютого09:57 1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
19 Лютого17:13 Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора
19 Лютого16:16 Пожежна безпека при опаленні приміщень
13 Лютого14:41 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
10 Лютого20:28 Корисні та шкідливі властивості гранату
10 Лютого20:25 Що ви маєте знати про глутамат натрію?
10 Лютого20:18 Пройшли навчання керівники рятувальних формувань (груп, ланок)
5 Лютого18:37 Якщо на вулиці туман…
5 Лютого18:35 Будьте готові до несприятливих погодних умов
3 Лютого14:29 Проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
Останні новини