ГоловнаОстанні новини19 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора

Опубліковано: 19.02.2020, 17:13

Телебачення після космічних польотів і відкриття атомної енергії – найзначніший винахід ХХ століття. Але воно, як і будь-який винахід людського розуму, може бути одночасно і благом, і злом – все залежить від того, як розуміти його призначення. У полоні біля телевізора у вільний від занять час знаходяться і багато школярів.

Фото.jpgБагатогодинне сидіння перед екраном веде до повного пошкодження режиму дня. Перевищення розумної межі видовищного навантаження може привести до перенапруження нервової системи, погіршення самопочуття і різкого зниження працездатності в школі і вдома. Перегляд телепередач народжує у школярів звичку, що доходить до автоматизму, проводити щовечора саме біля екрану телевізора. Крім того, перегляд телевізійних передач збільшує час, проведений школярами в стані нерухомості. Проводячи багато часу біля телевізора, школярі починають менше рухатися, менше гуляти, пізно лягають спати.

Перегляд телепередач відразу після закінчення занять в школі, приготування домашніх завдань, читання книги сприяє наростанню втоми, яка накопичилась за день.

Як будь-яка зорова робота, перегляд телепередач може привести до стомлення, особливо якщо проводиться в несприятливих умовах – при поганому освітленні, на близькій відстані тощо.

Правила перегляду телевізора дитиною:

  1. Дітям віком до двох років дивитися телевізор взагалі не рекомендується. Це пов'язано не тільки з навантаженнями на очі, але і з негативним впливом на центральну нервову систему, що може привести до надмірного збудження дитини. Для дітей старше двох років загальна тривалість перегляду телевізійних програм не повинна перевищувати 30 хв. в день. Дітям від 3 до 7 років рекомендується дивитися телевізор не більше 40-50 хвилин в день; з 7 до 13 – не більше 2 годин на день (при цьому безперервне навантаження не повинно перевищувати 1,5 годин).
  2. Телевізор дивитися потрібно тільки в положенні сидячи. Краще, якщо це буде зручний стільчик зі спинкою або крісло.
  3. У вечірній час – з додатковим освітленням в кімнаті, ні в якому разі не в темряві. Велика різниця між освітленістю екрана і загальної освітленістю в кімнаті несприятливо впливає на зорову систему і призводить до швидкої втоми очей.
  4. Відстань до екрану телевізора не повинна бути менше трьох метрів. При збільшенні розміру екрану має пропорційно збільшуватися і відстань до нього.
  5. Тип телевізора (звичайний або «плоский» екран, плазмовий телевізор або рідкокристалічна панель) практично не впливає на переносимість зорових навантажень. Основним шкідливим фактором для очей при перегляді телевізора є тривале зорове навантаження.

Телевізор дуже впливає на здоров'я і мислення молодшого школяра. Дослідження психологів підтверджують, що діти, які часто дивляться телевізор, зазвичай гірше вчаться в школі.

 

Матеріал підготовлено працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва методистом Володимиром ГРИГОР’ЄВИМ та МВН Василем ЯЩЕНКОМ


   
Останні новини
26 Червня15:08 28 червня – День Конституції України
22 Червня17:51 Зробіть своє перебування на пляжі безпечним
19 Червня15:54 В Україні продовжили дію адаптивного карантину до 31 липня 2020 року
18 Червня15:48 Безпечне та корисне заморожування ягід та фруктів
17 Червня15:44 Сезонні овочі. Користь та шкода кабачків
16 Червня18:51 Сезонні поради. Безпечний відпочинок на водоймах влітку
12 Червня09:05 Сезонні поради. Що корисніше та безпечніше для здоров’я: кондиціонер чи вентилятор?
9 Червня08:59 Сезонні поради. Що краще пити у спеку?
3 Червня13:10 Пам’ятайте про небезпеку при збиранні грибів
1 Червня10:03 Черговий етап послаблення карантину
28 Травня12:07 Сезон кліщів. Як захиститись?
26 Травня20:26 Обережно, нітрати у ранніх овочах та фруктах
26 Травня20:24 Попередьте спалювання сухої трави
26 Травня20:06 Вжиття заходів при виявленні пожежі та гасіння підручними засобами
26 Березня13:57 В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації
Останні новини