ГоловнаОстанні новини19 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора

Опубліковано: 19.02.2020, 17:13

Телебачення після космічних польотів і відкриття атомної енергії – найзначніший винахід ХХ століття. Але воно, як і будь-який винахід людського розуму, може бути одночасно і благом, і злом – все залежить від того, як розуміти його призначення. У полоні біля телевізора у вільний від занять час знаходяться і багато школярів.

Фото.jpgБагатогодинне сидіння перед екраном веде до повного пошкодження режиму дня. Перевищення розумної межі видовищного навантаження може привести до перенапруження нервової системи, погіршення самопочуття і різкого зниження працездатності в школі і вдома. Перегляд телепередач народжує у школярів звичку, що доходить до автоматизму, проводити щовечора саме біля екрану телевізора. Крім того, перегляд телевізійних передач збільшує час, проведений школярами в стані нерухомості. Проводячи багато часу біля телевізора, школярі починають менше рухатися, менше гуляти, пізно лягають спати.

Перегляд телепередач відразу після закінчення занять в школі, приготування домашніх завдань, читання книги сприяє наростанню втоми, яка накопичилась за день.

Як будь-яка зорова робота, перегляд телепередач може привести до стомлення, особливо якщо проводиться в несприятливих умовах – при поганому освітленні, на близькій відстані тощо.

Правила перегляду телевізора дитиною:

  1. Дітям віком до двох років дивитися телевізор взагалі не рекомендується. Це пов'язано не тільки з навантаженнями на очі, але і з негативним впливом на центральну нервову систему, що може привести до надмірного збудження дитини. Для дітей старше двох років загальна тривалість перегляду телевізійних програм не повинна перевищувати 30 хв. в день. Дітям від 3 до 7 років рекомендується дивитися телевізор не більше 40-50 хвилин в день; з 7 до 13 – не більше 2 годин на день (при цьому безперервне навантаження не повинно перевищувати 1,5 годин).
  2. Телевізор дивитися потрібно тільки в положенні сидячи. Краще, якщо це буде зручний стільчик зі спинкою або крісло.
  3. У вечірній час – з додатковим освітленням в кімнаті, ні в якому разі не в темряві. Велика різниця між освітленістю екрана і загальної освітленістю в кімнаті несприятливо впливає на зорову систему і призводить до швидкої втоми очей.
  4. Відстань до екрану телевізора не повинна бути менше трьох метрів. При збільшенні розміру екрану має пропорційно збільшуватися і відстань до нього.
  5. Тип телевізора (звичайний або «плоский» екран, плазмовий телевізор або рідкокристалічна панель) практично не впливає на переносимість зорових навантажень. Основним шкідливим фактором для очей при перегляді телевізора є тривале зорове навантаження.

Телевізор дуже впливає на здоров'я і мислення молодшого школяра. Дослідження психологів підтверджують, що діти, які часто дивляться телевізор, зазвичай гірше вчаться в школі.

 

Матеріал підготовлено працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва методистом Володимиром ГРИГОР’ЄВИМ та МВН Василем ЯЩЕНКОМ


   
Останні новини
26 Березня13:57 В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації
16 Березня14:00 Про призупинення навчального процесу на час установлення карантину
16 Березня11:33 ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ КОРОНАВІРУС 2019-nCoV
11 Березня09:50 Функціональне навчання слухачів категорії «Керівники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та їх заступники»
27 Лютого14:40 Підведення підсумків роботи НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва у 2019 році
26 Лютого09:57 1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
19 Лютого17:13 Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора
19 Лютого16:16 Пожежна безпека при опаленні приміщень
13 Лютого14:41 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
10 Лютого20:28 Корисні та шкідливі властивості гранату
10 Лютого20:25 Що ви маєте знати про глутамат натрію?
10 Лютого20:18 Пройшли навчання керівники рятувальних формувань (груп, ланок)
5 Лютого18:37 Якщо на вулиці туман…
5 Лютого18:35 Будьте готові до несприятливих погодних умов
3 Лютого14:29 Проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
Останні новини