ГоловнаОстанні новини5 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

Якщо на вулиці туман…

Опубліковано: 05.02.2020, 18:37

Туман – це скупчення дрібних водяних крапель або крижаних кристалів, або і тих та інших у приземному шарі атмосфери (іноді до висоти кількох сотен метрів), що зменшує горизонтальну видимість до 1 км і менше. У дуже густому тумані видимість може погіршуватися до кількох метрів.

24235951.jpgНебезпека туману полягає в тому, що він ускладнює рух транспорту. У такі туманні дні водіям краще взагалі відмовитись від поїздки на особистому транспорті.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва застерігає водіїв, якщо ви все ж вирішили виїхати у туманну погоду, запам’ятайте прості правила обережності:

  1. Ваша машина повинна бути помітною для інших учасників руху. Нажаль, звичних засобів у вигляді ближнього світла та габаритних вогнів не завжди буває достатньо. Тож потрібно увімкнути протитуманні фари. Якщо їх немає потрібно увімкнути дальнє світло, хоча самому водію буде видно трасу навіть гірше. А інші водії і пішоходи побачать автомобіль, що рухається, краще. Бажано встановити на свою машину задній протитуманний ліхтар червоного кольору.
  2. Під час дуже великого туману можна додатково увімкнути і аварійну сигналізацію.
  3. Швидкість руху під час туману повинна бути мінімальною. Якщо туман не сильний − 50 км/год, якщо видимість значно обмежена − 25 км/год.
  4. Перед виїздом переконайтесь, що щітки та «двірники» справні, в омивачі є вода та миюча суміш. Мити скло доведеться часто, іноді краще зупинити авто і протерти скло в тих місцях, де щітки не дістали.
  5. Під час туману вікна пітніють, через них погано видно те, що відбувається позаду і з боків, тому краще увімкнути обігрівач з обдувом. Бажано протерти скло з внутрішньої сторони.2226605.jpg
  6. Вкрай необхідно дотримуватись дистанції з автомобілем, який їде попереду. В умовах туману ця відстань може здаватись вдвічі більше, ніж є насправді. До цього не можна звикнути, це потрібно просто запам’ятати.
  7. Не допускайте різкого гальмування.
  8. Є випадки, коли в тумані необхідно зробити обгін. Якщо ви робите це вдень, потрібно заздалегідь світлом фар, сигналом, показати автомобілю, що їде попереду вас, що ви будете робити обгін. При цьому ви повинні увімкнути поворот завчасно. Якщо ви перебудовуєтесь на трасі, то вмикайте аварійне світло. А коли завершили обгін − просигнальте дальнім світлом, так ви попереджуєте водіїв зустрічних авто про обгін.
  9. Дуже небезпечними на трасі є низини. У них може залишатись туман тоді, коли його вже немає на інших ділянках дороги. Такі западини потрібно проїжджати з особливою обережністю.

Пішоходи також повинні бути дуже уважними під час туману, тому що саме вони є найбільш незахищеними учасниками дорожнього руху. Дорослим потрібно постійно пояснювати дітям, чим небезпечні дороги в умовах туману, ожеледі чи дощу.

Шановні учасники дорожнього руху! Дотримуйтесь цих простих правил безпеки і вони допоможуть вам зберегти ваше здоров’я та життя.

 

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Наталією ІЛЬЧЕНКО


   
Останні новини
11 Березня09:50 Функціональне навчання слухачів категорії «Керівники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та їх заступники»
27 Лютого14:40 Підведення підсумків роботи НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва у 2019 році
26 Лютого09:57 1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
19 Лютого17:13 Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора
19 Лютого16:16 Пожежна безпека при опаленні приміщень
13 Лютого14:41 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
10 Лютого20:28 Корисні та шкідливі властивості гранату
10 Лютого20:25 Що ви маєте знати про глутамат натрію?
10 Лютого20:18 Пройшли навчання керівники рятувальних формувань (груп, ланок)
5 Лютого18:37 Якщо на вулиці туман…
5 Лютого18:35 Будьте готові до несприятливих погодних умов
3 Лютого14:29 Проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
27 Січня15:16 28 січня − Міжнародний день захисту персональних даних
24 Січня15:35 Сезонні застереження: підтримайте свій організм взимку
24 Січня14:37 Функціональне навчання з питань цивільного захисту керівників суб’єктів господарювання та їх заступників, які очолюють комісії з питань надзвичайних ситуацій
Останні новини