ГоловнаОстанні новини27 Січня, 2020р.
 Версія для друку

28 січня − Міжнародний день захисту персональних даних

Опубліковано: 27.01.2020, 15:16

Міжнародний день захисту персональних даних свято, яке щороку відзначається 28-го січня світовою спільнотою. Метою цього Дня є підвищення рівня інформованості та активного сприяння в захисті конфіденційності даних, насамперед, особистого характеру, а також поширення передового досвіду і напрацювань у цьому плані по всьому світу.

1_1.jpegНагадаємо, у країнах Європи 26 квітня 2006 року Комітетом Міністрів Ради Європи було запроваджено День захисту персональних даних (Data Protection Day), який відзначається 28 січня, у річницю підписання Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додаткового протоколу до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних.

Ця конвенція в даний час зазнає доопрацювання та удосконалення. Вона стала основою для подальшого розвитку регулювання у сфері захисту персональних даних. Зокрема, Європейським Союзом прийнято три Директиви, які стали основою законодавства про захист персональних даних усіх держав-членів ЄС. Також основні принципи захисту персональних даних були запроваджені і провідними міжнародними організаціями, серед яких Організація Об’єднаних Націй, Міжнародна організація економічного співробітництва та розвитку, Азіатсько-тихоокеанське економічне співробітництво, Економічний союз Східно-африканських країн, Асоціація Південно-східних Азіатських націй. На сьогоднішній день Конвенція ратифікована 46 державами-членами Ради Європи та відкрита для підписання будь-якими країнами світу – активними учасниками та партнерами по співпраці є Ізраїль, Канада, Японія, Мексика, США.

Також, цей День було встановлено для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя та зберегти персональні дані.

До персональних даних можна віднести будь-які відомості, за якими ідентифікується або може бути ідентифікована фізична особа, зокрема: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, телефони, паспортні дані, національність, освіта, сімейний стан, релігійні та світоглядні переконання, стан здоров’я, матеріальний стан, дата і місце народження, місце проживання та перебування тощо, дані про особисті майнові та немайнові відносини цієї особи з іншими особами, зокрема членами сім’ї, а також відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у побутовому професійному, діловому та інших сферах життя особи (за винятком даних стосовно виконання повноважень особою, яка займає посаду, пов’язану із здійсненням функцій держави або органу місцевого самоврядування) тощо. Вказаний перелік не є вичерпним. Така інформація про фізичну особу та членів її сім’ї є конфіденційною і може оброблятися в тому числі поширюватись тільки за їх згодою, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

1_ 2.jpegЗа результатами дослідження ThreatMetrix за перший квартал 2018 гору кількість кібератак у Європі зросла на 30%. Це 80 мільйонів спроб атак в інтернеті. І жодні регламенти не допоможуть, якщо напад буде вдалим. У світі не вщухає, а набирає все більших обертів скандал навколо витоку особистих даних близько 50 млн. користувачів популярної соціальної мережі Facebook, які згодом могли бути використані британською аналітичною компанією Cambridge Analytica для втручання в хід президентських виборів у США.

Напевно тому, майже перед кожним з нас постає питання: як захистити особисті дані, які є в мережі інтернет? Спробуємо окреслити основні правила безпеки.

  1. Користуйтесь надійними паролями для своїх акаунтів.

Надійний пароль має містити як літери верхнього реєстру (АБВ), так і нижнього (абв), символи (напр., _,*, №, !) і цифри. Змінюйте паролі час від часу і не використовуйте однакові комбінації для різних сторінок, соціальних мереж і акаунтів.

  1. Коректно завершуйте роботу в акаунті.

Не забувайте виходити зі свого акаунту в соціальних мережах, Google, на сторінках, які вимагають авторизації на комп’ютерах, до яких маєте доступ не тільки ви − в інтернет-клубах, на роботі, у громадських місцях. Блокуйте екран вашого смартфона або планшета, якщо залишаєте їх, приміром, на робочому місці й відходите.

  1. Працюючи з електронною поштою, пам’ятайте:
  1. Знаходячись у соціальних мережах, варто:
  1. При користуванні безкоштовнми мережами та інтернет-банкінгом, роблячи покупки онлайн, звертайте увагу:
  1. Працюючи з джерелами програмного забезпечення, аудіо-, відео- та іншими файлами, не забувайте:

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Наталією ІЛЬЧЕНКО

 

При написанні статті використана інформація сайтів https://nv.ua/ https://times.zt.ua/ ,https://beetroot.academy , https://ishop.if.ua


   
Останні новини
19 Лютого17:13 Основні шкідливі фактори для дітей при перегляді телевізора
19 Лютого16:16 Пожежна безпека при опаленні приміщень
13 Лютого14:41 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
10 Лютого20:28 Корисні та шкідливі властивості гранату
10 Лютого20:25 Що ви маєте знати про глутамат натрію?
10 Лютого20:18 Пройшли навчання керівники рятувальних формувань (груп, ланок)
5 Лютого18:37 Якщо на вулиці туман…
5 Лютого18:35 Будьте готові до несприятливих погодних умов
3 Лютого14:29 Проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту голів комісій з питань евакуації суб’єктів господарювання
27 Січня15:16 28 січня − Міжнародний день захисту персональних даних
24 Січня15:35 Сезонні застереження: підтримайте свій організм взимку
24 Січня14:37 Функціональне навчання з питань цивільного захисту керівників суб’єктів господарювання та їх заступників, які очолюють комісії з питань надзвичайних ситуацій
16 Січня10:26 Вогнегасник у кожен дім!
14 Січня12:05 Правила безпечної поведінки під час проведення Водохресного купання
24 Грудня10:32 Безпечні зимові канікули
Останні новини