ГоловнаОстанні новини23 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Тепловий удар. Застережні заходи

Опубліковано: 23.06.2021, 08:36

inx960x640.jpgПри підвищенні температури повітря вище +30(+35)°С, навантаження на організм людини істотно зростає. Спека є не лише некомфортною, але й небезпечною через ризики для здоров’я.

Шановні громадяни! Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва застерігає від тривалого перебування на сонці, адже це може стати причиною перегрівання, теплового та сонячного удару.

Тепловий удар – це небезпечний для життя стан, який виникає при дії на тіло людини підвищеної температури, в умовах значної вологості повітря, зневоднення і порушення процесу терморегуляції організму.

Іноді люди самі наражають себе на небезпеку, бажаючи якомога «більше сонечка», і не враховують, що організм не в змозі миттєво пристосуватися до таких змін температури. Також тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі на відкритому сонці, в задушливих приміщеннях, під час туристичних походів і фізичних тренувань. Крім того, причиною порушення теплорегуляції організму може стати щільний одяг, що погано пропускає повітря, та вживання алкогольних напоїв у спеку.

У групі ризику люди, які страждають на хронічні захворювання, вагітні, літні люди та діти.

Саме тому, дуже важливо в літній час пам’ятати про профілактику теплового та сонячного ударів і робити все для того, щоб уникнути можливих проблем зі здоров’ям. Головне − не допускати перегрівання і втрати води організмом. Що ж радять медичні фахівці?

  1. Вживайте більше рідини: в середньому до 2 л на день. Це має бути звичайна вода, як варіант − мінерально-столова, що забезпечує підтримку нормального водно-сольового балансу в організмі. Варто обмежити вживання алкоголю і напоїв із кофеїном, які створюють додаткове навантаження на серце.
  2. Полегшіть харчовий раціон: його основу мають складати овочі та фрукти. Від жирного м’яса, кондитерських виробів краще відмовитись.
  3. Правильно одягайтеся: одяг має буди із натуральних тканин, вільного крою і світлих тонів. Легкий головний убір те ж не завадить.
  4. Практикуйте водні процедури: вдома – прохолодний душ, на природі – купання у відкритих водоймах. Але не варто купатися у розпал спеки (є ризик отримати тепловий чи сонячний удар) і пірнати у холодну воду (різкий перепад температури спазмує судини).75486.jpg
  5. По можливості відмовтесь від прогулянок вдень з 12 до 15 години, коли сонце найбільш агресивне. Краще цей час провести у затінку, або в приміщенні.
  6. Якщо Ви відпочиваєте на морі, уникайте тривалого перебування на пляжі, перші три дні краще взагалі перебувати в тіні, особливо у найспекотніші години дня (з 10 до 14).
  7. Приймайте сонячні ванни спочатку не більше 15-20 хвилин, потім цей час можна збільшити до 2-х годин із обов'язковими перервами. Пам'ятайте, що найбільш безпечно засмагати в ранкові та вечірні години. Обов’язково користуйтесь сонцезахисними косметичними засобами.

Що відбувається при перегріванні?

Наш організм при спеці включає механізми терморегуляції. При цьому для збільшення тепловіддачі підвищується потовиділення, розширюються судини шкіри і дихання стає частішим. Якщо при перегріванні не усунути причину поганого самопочуття, організм продовжує втрачати багато рідини за рахунок потовиділення, збільшується її циркуляція в периферійних тканинах, через що виникає недостатнє кровопостачання головного мозку і серця.

Сонячний і тепловий удари мають схожі ознаки: головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість. Якщо допомога не надається, симптоми наростають: з’являється блювання, температура тіла підвищується до +40°С, можуть бути м'язові спазми, судоми, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості. Якщо в цей час не надати нагальної допомоги, людина може загинути у найближчі години від зупинки дихання і порушення кровообігу.

Як надати допомогу при тепловому і сонячному ударі?

Зверніть увагу, що при сонячному ударі, крім перегріву, також можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирці, прикрийте місце опіку сухою стерильною пов’язкою і зверніться до лікаря.

Шановні громадяни! Бережіть своє здоров’я, пам’ятайте, що перегріванню, сонячному та тепловому ударам легше запобігти, ніж їх лікувати.

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) Центру Наталією ІЛЬЧЕНКО


   
Останні новини
16 Вересня00:44 17 вересня − День рятівника
24 Червня08:00 Вітаємо з Днем Конституції України
23 Червня08:36 Тепловий удар. Застережні заходи
21 Червня08:31 Скейтбординг. Поради з безпеки для початківців
18 Червня08:09 Навчались вирішувати актуальні проблеми підвищення ефективності організації цивільного захисту на суб’єктах господарювання
17 Червня12:08 10 правил безпеки для водіїв електросамокатів
16 Червня11:32 Основні правила безпечної відпустки
14 Червня10:59 Удосконалено підготовку керівників закладів дошкільної освіти з питань цивільного захисту
14 Червня07:53 Вітамінна підтримка від природи
2 Червня13:03 Кожна дитина має право на безпеку
26 Травня17:40 Всесвітній день без тютюну
19 Травня10:08 Правила безпеки юного велосипедиста
17 Травня10:54 Споживайте безпечно ранні овочі, фрукти та ягоди
7 Травня13:24 Ми пам’ятаємо…
5 Травня17:57 Що треба знати власникам домашніх тварин…
Останні новини