ГоловнаОстанні новини21 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Скейтбординг. Поради з безпеки для початківців

Опубліковано: 21.06.2021, 08:31

522235.jpgНапевно, кожен з нас бачив хлопців чи дівчат, які катаються на скейтбордах (скейтах) у парках міста. Якщо навчання скейтбордингу вам до душі і ви хочете поповнити їх ряди, то наші рекомендації з безпеки для початківців, обов’язково стануть вам у нагоді.

  1. Оберіть правильну модель скейту для «початківців».

Вибрати скейтборд – справа відповідальна. Від дошки для катання безпосередньо залежить не тільки час її служби, а й здоров'я людини, яка катається на скейті. Для початку варто запам'ятати, що купувати скейт не слід на стихійних ринках, в яких продають все підряд. Обов'язково варто відвідати спеціалізований магазин, в якому консультанти допоможуть зробити правильний вибір. Початківцям рекомендовано вибирати скейти із помірно м'якими колесами. Вони не дозволяють розвивати велику швидкість, зате на них комфортніше їздити, бо вони передають менше вібрацій ногам скейтбордиста. Та й управляти скейтом із такими колесами легше.

  1. Обов’язково подбайте про зручний одяг та взуття і засоби захисту: захисний шолом, захист для колін, ліктів і зап'ясть.

Незважаючи на те, що за статистикою скейтбординг менш небезпечний (з точки зору травм), ніж футбол і баскетбол, краще не нехтувати захисним одягом на початковому етапі тренувань. Адже, ви напевно бачили, як на великий рампі катаються навіть професіонали з повним захисним комплектом. До речі, засоби захисту можуть виглядати дуже круто!

  1. Ви повинні зробити все можливе, щоб травми обійшли вас стороною.

Перед кожним заняттям на скейті робіть невелику розминку, розігрівайте м'язи, виконайте кілька присідань, нахилів. Навіть кілька хвилин гарної розминки дозволять вам відчувати себе більш розкуто – а це знижує ризик отримання травм, особливо на початку заняття. При початкових спробах руху на скейті, тримайте рівновагу і контролюйте рух опорною ногою. Також можна звернутись за консультацією до досвідченого скейтбордиста, записатись на спеціальні курси для початківців та приділіти увагу навчальним відео-урокам. Переходити до освоєння трюків варто тільки після отримання азів катання і напрацьованих навичок гальмування тощо.74586.jpg

  1. Формуйте безпечне мислення.
  1. Катайтеся в безпечних місцях.

Це скейт-парки, скейт-клуби ваше подвір'я або школа, звичайний парк – ось відмінні місця для скейтбордингу.

Існують місця абсолютно невідповідні для катання на скейті. Автомобільні дороги, територія приватної власності – місця, де ви можете отримати травму або неприємності з власниками.

Шановні скейтбордисти! Будьте уважними та обережними! Пам’ятайте, що за вашу безпеку відповідають не лише захисні аксесуари чи ваші батьки, але і ви самі.

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Центру Наталією ІЛЬЧЕНКО

 

 

При написанні статті використана інформація сайтів https://www.redbull.com/ua-uk/skate-kyiv-guide , https://rocket.com.ua/ua/kak-vybrat-skeytbord/


   
Останні новини
16 Вересня00:44 17 вересня − День рятівника
24 Червня08:00 Вітаємо з Днем Конституції України
23 Червня08:36 Тепловий удар. Застережні заходи
21 Червня08:31 Скейтбординг. Поради з безпеки для початківців
18 Червня08:09 Навчались вирішувати актуальні проблеми підвищення ефективності організації цивільного захисту на суб’єктах господарювання
17 Червня12:08 10 правил безпеки для водіїв електросамокатів
16 Червня11:32 Основні правила безпечної відпустки
14 Червня10:59 Удосконалено підготовку керівників закладів дошкільної освіти з питань цивільного захисту
14 Червня07:53 Вітамінна підтримка від природи
2 Червня13:03 Кожна дитина має право на безпеку
26 Травня17:40 Всесвітній день без тютюну
19 Травня10:08 Правила безпеки юного велосипедиста
17 Травня10:54 Споживайте безпечно ранні овочі, фрукти та ягоди
7 Травня13:24 Ми пам’ятаємо…
5 Травня17:57 Що треба знати власникам домашніх тварин…
Останні новини