ГоловнаОстанні новини17 Червня, 2021р.
 Версія для друку

10 правил безпеки для водіїв електросамокатів

Опубліковано: 17.06.2021, 12:08

546548.jpgЕлектротранспорт – електросамокати, гіроскутери, моноколеса тощо – стрімко увійшли у наше повсякденне життя. Особливо помітно це стало під час карантинних обмежень. Адже для деяких українців вони стали не лише засобом для дозвілля, але і транспортом для поїздок на роботу.

Сучасні електросамокати недорогі, легкі і прості в обслуговуванні. Вони можуть тривалий час залишатися без перезарядки і розвивати швидкість до 50 км/год. Це максимальна дозволена швидкість для автомобілів у населених пунктах. Ось тільки? щоб сісти за кермо авто, необхідно отримати права. Для їзди на електросамокаті вони не потрібні, і керувати ним може навіть дитина. Але, встаючи на електросамокат, потрібно бути готовим до всього переліченого нижче:

Тож, згідно з невтішною статистикою поліції, спостерігається зростання кількості нещасних випадків за участю електричного транспорту не тільки в Україні, але і в усьому світі.

В Україні, нажаль, на державному рівні ще не врегульовані правила безпеки для такої категорії учасників дорожнього руху, як водії електросамокатів. Ми спробуємо окреслити основні моменти, на які варто звертати увагу, стаючи (чи сідаючи) за кермо такого виду транспорту.

10 правил безпеки для водіїв електросамокатів:

  1. Перед початком активних поїздок по місту пройдіть інструктаж (або ж, по можливості, спеціальні курси). В Україні водіям електросамокатів не доводиться одержувати відповідні права для цього виду транспорту, як це, наприклад, робиться у Великобританії (для прокатних електросамокатів). Але ви (ваші діти) можете взяти уроки з водіння у більш досвідчених водіїв або звернутися у локальний сервіс прокату – де вам допоможуть в цьому питанні.
  2. Відмовтеся від поїздок по місту, якщо вам не виповнилося 14 років. Наразі в Україні не встановлені вікові обмеження для водіїв електросамокатів. Але ми радимо всім батькам, діти яких просять придбати їм електросамокат (гіроскутер, моноколесо, чи будь-який інший вид електротранспорту) утриматись від покупки, якщо дитині не виповнилося 12, а краще 14 років. Дитині до цього віку варто кататися лише в межах будинку, житлового кварталу і тільки під наглядом дорослого.
  3. Купуючи електротранспорт не забувайте про купівлю захисного екіпіювання (засобів захисту, таких як: шолом, наколінники, налокітники тощо). Також варто потурбуватися про фару для поїздок у темний час доби та наявність світло відбиваючих елементів на одязі.
  4. Контролюйте власну швидкість. Доцільно рухатися на електросамокаті зі швидкістю пішохода, якщо ви їдете по тротуару, чи зі швидкістю 20-30 км/год, якщо їдете по велосипедній доріжці. Якщо поруч із вами немає велосипедної інфраструктури, то краще рухатися не по тротуару, а по правій частині проїжджої частини, намагаючись не створювати аварійні ситуації.
  5. Поважайте та дотримуйтесь правил дорожнього руху. Дотримуйтесь вимог усіх встановлених на вулицях знаків під час руху на електросамокаті. Поважайте інших, хто пересувається навколо вас.
  6. Під час руху на електросамокаті не користуйтеся телефоном.
  7. Ніколи не вживайте алкогольні напої, якщо плануєте поїздку на електротранспорті.
  8. На електросамокаті має бути лише один користувач. Не варто піддавати друзів чи себе небезпеці.
  9. Паркуйтеся відповідально. Паркуйте ваш єлектросамокат біля велосипедних стійок чи у спеціально відведених для цього зонах поруч із іншими електросамокатами. Завжди використовуйте підніжку.
  10. Не блокуйте та не загороджуйте прохід (проїзд) іншим учасникам дорожнього руху. Уникайте блокування проходів на тротуарах чи зупинок громадського транспорту. Намагайтесь не нагромаджувати велосипедні стійки!

Що робити, якщо все ж сталася дорожньо-транспортна пригода (ДТП), за участі електротранспорту?

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) Центру Наталією ІЛЬЧЕНКО

 

При написанні статті використана інформація сайтів https://uniqa.ua/ua https://auto.24tv.ua/, https://bolt.eu/uk-ua/scooter-school/, http://ogogo.if.ua /  


   
Останні новини
16 Вересня00:44 17 вересня − День рятівника
24 Червня08:00 Вітаємо з Днем Конституції України
23 Червня08:36 Тепловий удар. Застережні заходи
21 Червня08:31 Скейтбординг. Поради з безпеки для початківців
18 Червня08:09 Навчались вирішувати актуальні проблеми підвищення ефективності організації цивільного захисту на суб’єктах господарювання
17 Червня12:08 10 правил безпеки для водіїв електросамокатів
16 Червня11:32 Основні правила безпечної відпустки
14 Червня10:59 Удосконалено підготовку керівників закладів дошкільної освіти з питань цивільного захисту
14 Червня07:53 Вітамінна підтримка від природи
2 Червня13:03 Кожна дитина має право на безпеку
26 Травня17:40 Всесвітній день без тютюну
19 Травня10:08 Правила безпеки юного велосипедиста
17 Травня10:54 Споживайте безпечно ранні овочі, фрукти та ягоди
7 Травня13:24 Ми пам’ятаємо…
5 Травня17:57 Що треба знати власникам домашніх тварин…
Останні новини