ГоловнаОстанні новини2 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Кожна дитина має право на безпеку

Опубліковано: 02.06.2021, 13:03

11133.jpgЩороку, 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children». Офіційне рішення про відзначення цього свята Міжнародна демократична федерація жінок прийняла у 1949 році. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини – одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. В усі роки Міжнародний день захисту дітей є не тільки святом для самих дітлахів, він ще нагадує суспільству про необхідність їх захисту. Загально відомо, що дитинство це унікальний період у житті людини, адже саме в цей час формується її здоров’я, відбувається становлення особистості. Досвід дитинства багато в чому визначає доросле життя людини.5576.jpg

Цього року у Міжнародний День захисту дітей в столиці пройшов святковий захід під гаслом «Поліція часу», яке для наймолодших киян організували столичні правоохоронці. На Софіївській площі маленькі гості свята «окупували» бронетранспортери, пожежні машини, поліцейських коней та квадроцикли, «познайомилися» з поважними пошуковими собаками та роботою різних служб Національної поліції, прикордонників, ДСНС, Нацгвардії. Дітки мали змогу взяти участь у лотереї, по завершенню якої на переможців очікував суперприз – поїздка по Дніпру на патрульному катері.

99977.jpgДолучився до заходу і Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва (далі − Центр), який розгорнув локацію мобільного навчально-консультаційного пункту з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (далі − МНКП). В ігровій формі методист центрального методичного кабінету (далі − ЦМК) Микола Лішунов та завідувач навчально-консультаційного пункту Центру Ігор Цитлес познайомили дітей та їхніх батьків із правилами пожежної безпеки, діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, пояснювали алгоритм дій при виявленні підозрілих чи вибухонебезпечних предметів. Малеча мала змогу переглянути навчальні мультфільми, пригадати телефони екстрених служб, відгадувати загадки та приймати участь у вікторинах з безпеки життєдіяльності, а більш дорослі – розв’язати ситуативні завдання з особистої та колективної безпеки, а за допомогою навчальних тестів визначитись, чи готові діяти в екстремальних ситуаціях. На згадку кожен відвідувач МНКП одержав пам’ятку та розмальовку з безпеки життєдіяльності.

 

333355.jpg

«Першочерговий обов’язок кожної родини, закладів освіти, органів влади та громадськості подбати про те, щоб кожна дитина почувала себе захищеною, розвивалась та навчалась у безпечному середовищі, займалась улюбленою справою і в майбутньому стала гідним громадянином своєї країни», – зазначив завідувач навчально-консультаційного пункту Центру Ігор Цитлес.

 

 

Матеріал підготовлено методистами ЦМК Центру Миколою ЛІШУНОВИМ та Наталією ІЛЬЧЕНКО


   
Останні новини
16 Вересня00:44 17 вересня − День рятівника
24 Червня08:00 Вітаємо з Днем Конституції України
23 Червня08:36 Тепловий удар. Застережні заходи
21 Червня08:31 Скейтбординг. Поради з безпеки для початківців
18 Червня08:09 Навчались вирішувати актуальні проблеми підвищення ефективності організації цивільного захисту на суб’єктах господарювання
17 Червня12:08 10 правил безпеки для водіїв електросамокатів
16 Червня11:32 Основні правила безпечної відпустки
14 Червня10:59 Удосконалено підготовку керівників закладів дошкільної освіти з питань цивільного захисту
14 Червня07:53 Вітамінна підтримка від природи
2 Червня13:03 Кожна дитина має право на безпеку
26 Травня17:40 Всесвітній день без тютюну
19 Травня10:08 Правила безпеки юного велосипедиста
17 Травня10:54 Споживайте безпечно ранні овочі, фрукти та ягоди
7 Травня13:24 Ми пам’ятаємо…
5 Травня17:57 Що треба знати власникам домашніх тварин…
Останні новини