ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДОсобиста безпека на вулиці
 Версія для друку

Особиста безпека на вулиці

 

Ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій під час перебування на вулиці, але громадянам можна дотримуватися простих правил особистої безпеки, що дозволять звести ймовірність подібних моментів до мінімуму.Безпека на вулиці.png

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує:

Якщо у вас є своя машина, то деякі правила безпеки, пов’язані з нею, дозволять вам вберегтися від можливих неприємностей:

Коли розумієте, що зіткнення із негативно налаштованою людиною (компанією) не уникнути, то не панікуйте і не створюйте враження, що ви − легка здобич. Якщо є можливість, то зачекайте в магазині, або іншому людяному місці, перейдіть на інший бік вулиці, не дивіться в їхній бік, щоб не спровокувати агресію.

Коли ж такої можливості немає − біжіть негайно (у напрямку людного місця) та кричіть про допомогу. У даній ситуації ця дія не оцінюється як боягузтво. На думку психологів, хоробрість − це розумне оцінювання своїх можливостей. Іноді необхідно мати мужність, щоб сказати собі: я повинен відступити.

Якщо зустріч із злочинцем усе ж сталася, як поводитися − покірно чи агресивно − вам доведеться вирішувати самому на темній вулиці або у безлюдному місці, де ви опинилися. Фахівці карної справи радять:

Шановні громадяни! Відповідально ставтесь до особистої безпеки. Це допоможе вам мінімізувати неприємності та зберегти ваше здоров’я і життя.

 

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

    Твіт