ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДОбережно, бурульки!
 Версія для друку

Обережно, бурульки!

 

4_2.jpgЗима − це одночасно гарна і небезпечна пора року, тому потрібно дивитися не тільки під ноги, де підстерігає ожеледь, але і вгору, де зачаїлися бурульки. Звисаючі з дахів будинків, балконів, дерев і труб «крижані красуні» можуть вмить перетворитися на «крижану небезпеку».

Шановні громадяни! Щорічно в Україні фіксуються випадки падіння бурульок на людей з летальним випадком або каліцтвами. Подібні випадки, на жаль, відбуваються там, де власники будівель, споруд не стежать за станом дахів, не виконують своєчасну очистку карнизів від намерзлого льоду, снігу.

Найчастіше бурульки утворюються над водостоками, саме ці місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Крім того, звертайте увагу на обмерзання тротуарів. Зазвичай більш товстий шар криги утворюється під бурульками. Навіть в тому випадку, коли огорожа відсутня, варто бути обережними і по можливості не підходити близько до стін будинків.

 

 

Правила безпеки при проходженні повз дахи (карнизи) із бурульками:

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням нестабільної температури, необхідно:

− Керівникам підприємств, установ та організацій, директорам шкіл та дитячих садків:

− Батькам, педагогам необхідно роз’яснювати дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків, виключити їх перебування в позаурочний час у таких місцях.

− Під час прогулянок на свіжому повітрі з маленькими дітьми, що перебувають на санчатах, у дитячих колясках, не залишати їх без нагляду і не перебувати з ними у місцях можливого падіння з дахів брил льоду, снігу, бурульок.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що ваша безпека залежить насамперед від вас самих!

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Н.Ільченко

    Твіт