ГоловнаПРО ЦЕНТРІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
 Версія для друку

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ВІД СЛАВНОГО МИНУЛОГО ДО СЬОГОДНІШНІХ ДНІВ

 

Понад 90 років становлення і розвитку системи цивільного захисту підтверджує, що вона має свою багаторічну, сповнену героїчними подіями історію, а відтак і свої славні традиції, свою яскраву сторінку в історії рідного міста, держави.

Історія нашого освітнього закладу писалась золотими літерами разом з історією становлення і розвитку системи цивільного захисту держави, практичним досвідом, натхненною працею і навіть ціною життя громадян.

Із прийняттям у 1928 році Народним Комісаріатом з військових і морських справ «Положення про Місцеву протиповітряну оборону Союзу РСР» (МПВО) на початку 30-х років 20-го століття на Україні закладаються організаційні основи щодо створення Місцевої протиповітряної оборони (МПВО). У цей же час у республіці створюються 632 авіахімічних гуртки, добровільні формування МПВО, 119 курсів для навчання населення способам захисту від повітряного та хімічного нападу, діям при виникненні аварій, катастроф і стихійних лих.

Такі курси були організовані у місті Києві і займалися підготовкою населення до можливих ударів із повітря та хімічних атак. У цілому система МПВО витримала іспит часом і боями у Великій Вітчизняній війні та існувала до 1961 року.

На початку 60-х років ХХ століття у зв’язку зі зміною військово-політичної обстановки згідно з Постановою Ради Міністрів СРСР у 1961 р. Місцева протиповітряна оборона перейменована в Цивільну оборону. Цей процес привів до серйозного перегляду основних засад і положень у вирішенні проблем захисту населення і народного господарства.

Із набуттям Україною незалежності, на її території функціонували центральні, обласні, міські, районі (міжрайонні) та відомчі курси цивільної оборони. З часом цілі й завдання курсів змінювалися.

Нові часи внесли свої корективи: виходячи з потреб міста Києва, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 874 «Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту», розпорядженням Голови Київської міської державної адміністрації від 18.03.2002 № 515 «Про реорганізацію міської мережі курсів цивільної оборони у районах міста Києва та створення Міських курсів цивільної оборони» та наказу МНС України від 29.03.2002 № 90 на існуючій базі мережі районних курсів цивільної оборони міста Києва створено єдині Міські курси цивільної оборони міста Києва.

Начальниками курсів у різні роки були призначені:

І вже у 2013 році, згідно наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 17 травня 2013 року № 232 «Про зміну найменування і затвердження нової редакції Статуту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Київ», на їх базі створено Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва, який очолив та очолює по теперішній день полковник служби цивільного захисту Войтенко Василь Васильович.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва (далі –Центр) є бюджетною установою у сфері цивільного захисту, яка проводить навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, забезпечує надання інших освітніх послуг та методичний супровід суб’єктів господарювання, що проводять навчання населення діям у надзвичайних, аварійних ситуаціях та в умовах терористичного акту.

До складу Центру входять:

Щорічно в Центрі за державним замовленням та контрактами проходять функціональне навчання близько 2,5 тисяч осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. Надаються послуги з практичної підготовки керівного складу та фахівців під час командно-штабних навчань, штабних тренувань, спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. Здійснюється методичний супровід підприємств, установ та організацій, що проводять навчання населення діям у надзвичайних, аварійних ситуаціях та в умовах терористичного акту.

Нині педагогічний склад Центру – це високопрофесійні, досвідчені кадри у сфері цивільного захисту. У більшості майстрів виробничого навчання, викладачів і методистів Центру вища освіта, за плечима багатий досвід практичної роботи. Це сприяє постійному зростанню ефективності навчання керівних кадрів і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що забезпечує підвищення фахового рівня слухачів Центру в питаннях цивільного захисту.

    Твіт