ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДДії при евакуації
 Версія для друку

Дії при евакуації

Евакуація − організоване виведення чи вивезення із зони надзвичайної ситуації або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.

евакуація_1.jpgЯк діяти при проведенні евакуації?

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – переривисте звучання електросирен.

Почувши цей сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

Уподовж 5 хвилин після подачі звукових сигналів передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Загальні правила:

Пам’ятайте! Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне під час евакуації!

Підготуйтеся: при виході з квартири (будинку) упакуйте в герметичні пакети та складіть у «тривожну (екстрену) валізу» документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас питної води та консервованих продуктів на 2-3 доби, найпростіші засоби санітарної обробки та гігієни.

Обов’язково візьміть із собою засоби індивідуального захисту (протигази, респіратори, марлеві пов’язки).

Дітям дошкільного віку вкладіть у кишеню або пришийте до одягу записку, у якій вкажіть прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків (або осіб, що їх замінюють), їх контактні телефони і домашню адресу.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі.

На збірних пунктах евакуації уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб органів з евакуації та органів охорони громадського порядку.

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

    Твіт