ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДДії населення в умовах надзвичайних ситуації військового характеру
 Версія для друку

Пам’ятка

Дії населення в умовах надзвичайних ситуації військового характеру

 

При першій можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону. У разі неможливості виїхати особисто, відправте дітей і рідних похилого віку до родичів, знайомих. Необхідно взяти із собою всі документи, коштовні речі і цінні папери.

dii u ns dsqsk harakteru.jpgПідготовку до можливого перебування у зоні надзвичайної ситуації (далі – НС) доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати «тривожну (екстрену) валізу» з речами, які можуть знадобитись при знаходженні у зоні НС або при евакуації у безпечні райони.

Підготовка оселі:

 

Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуації військового характеру:

У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття − лягти на землю головою в сторону, протилежну вибухам. Голову прикрити руками (за наявності, для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходити із укриття до кінця обстрілу. По-можливості, надавайте першу допомогу іншим людям у разі їх поранення, викличте екстрену медичну допомогу, представників ДСНС України, органів правопорядку, за необхідності військових. У разі, якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, протиправних до них дій (арешт, викрадення, побиття тощо) намагайтесь з’ясувати та зберегти як найбільше інформації про них та обставини такої події для надання допомоги, пошуку, встановлення особи тощо. Необхідно пам’ятати, що Ви самі або близькі Вам люди, також можуть опинитись у скрутному становищі і будуть потребувати допомоги.

 

Не рекомендується:

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

    Твіт