ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДДії керівника підприємства з попередження та запобігання терористичних актів на сг
 Версія для друку

Дії керівника підприємства з попередження та запобігання терористичних актів на суб’єкті господарювання

 

Заходи попереджувального характеру:

- Здійснити комплексне обстеження стану надійності охорони об'єкта, посилити пропускний режим по допуску на об’єкт автотранспорту, персоналу і відвідувачів, проводити ретельну перевірку ввезеного на об’єкт майна і внесеної ручної поклажі. Для цих цілей використовувати технічні засоби (металодетектори, газоаналізатори, дзеркала для огляду автомобілів та ін.).пропуск на підпр_1.jpg

- Вжити додаткових заходів щодо інженерно-технічної оснащеності об'єкта, додатково встановити модернізовані системи сигналізації і відео спостереження в зонах підвищеного ризику.

- Оснастити телефони об'єкта, зазначені в офіційних довідниках, автоматичними визначниками номера і звукозаписною апаратурою.

- Силами співробітників охорони і персоналу організувати проведення систематичних обходів і оглядів об'єкта та прилеглої до нього території з метою своєчасного виявлення підозрілих предметів і запобігання закладки вибухових пристроїв, а також встановлення сторонніх осіб, що виявляють підвищений інтерес до об'єкта.

- Регулярно проводити перевірки підсобних приміщень і територій, не допускати перекриття шляхів евакуації людей і транспорту.

- Увести в практику систематичне проведення перевірок проходження сигналів оповіщення від чергової зміни охорони до посадових осіб об'єкта.

- Організувати практичні тренування зі співробітниками охорони і персоналом по діях при виникненні надзвичайної ситуації терористичного характеру.

- Провести інструктивні заняття з персоналом про порядок дій при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру і правилах поводження з письмовими анонімними матеріалами.

- При укладанні договорів оренди приміщень об'єкта обов'язково включати умови, що дають право підрозділам безпеки здійснювати перевірку зданих в оренду приміщень.

- Здійснювати заходи щодо більш ретельного підбору персоналу об'єкта, у тому числі допоміжного складу та ретельно здійснювати перевірку допуску на об'єкт фахівців сторонніх організацій.

При виявленні підозрілого предмета на об'єкті:

- Точно визначити місце перебування підозрілого предмета.

- Дати вказівку не наближатися, не торкатися, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо - і електроапаратурою, переговорними пристроями.

- Повідомити про подію правоохоронні органи.

- Установити час виявлення предмета.

- Зафіксувати дані про осіб, що знайшли предмет, і забезпечити їхню присутність до моменту прибуття оперативно-слідчої групи правоохоронних органів.

- Організувати евакуацію персоналу, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета.

- Дати вказівку співробітникам охорони оточити місце розташування предмета та знаходитися на безпечній відстані від нього.

- При необхідності організувати відключення побутових і виробничих комунікацій газу, води й електрики.

- Не знижуючи рівень охорони об'єкта, забезпечити можливість безперешкодного проходу або проїзду до предмета співробітників і транспорту оперативно-слідчої групи.

- Надати можливість фахівцям оперативно-слідчої групи опитати заявника та інших осіб, що підходили до підозрілого предмета.пропуск на підприємство_2.jpg

- Посилити контроль за роботою особового складу охорони по всьому об’єкту.

Порядок дій при вибуху на території об'єкта:

- За списком екстреного оповіщення викликати на об'єкт пожежних, екстрену медичну допомогу, рятувальників, комунальні служби (газові, енергетичні).

- За списком екстреного оповіщення повідомити про подію керівництво (адміністрацію) підприємства та правоохоронні органи.

- Організувати евакуацію персоналу із зони вибуху, зруйнованих або ушкоджених приміщень.

- До прибуття служби екстреної медичної допомоги надати постраждалим домедичну допомогу.

- Відключити подачу електроенергії, газу, води, тепла в ушкоджені вибухом приміщення.

- Оточити місце вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття представників правоохоронних органів.

- При виникненні пожежі вжити заходів щодо її гасіння, до приїзду пожежної охорони, власними силами і наявними протипожежними засобами.

 

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

    Твіт