ГоловнаМетодична діяльністьПам’ятки з ЦЗ та БЖДАлгоритм дій жителів будинку при виявленні ознак можливості терористичного акту
 Версія для друку

Алгоритм дій жителів будинку при виявленні ознак можливості     терористичного акту

 

замінув будинку_1.jpegЗ метою недопущення мінування вашого будинку необхідно бути обачним і уважним до того, що відбувається навколо будинку, постійно проявляти пильність.

Ознаками можливої підготовки до проведення терористичних актів у багатоповерховому будинку можуть бути:

- Поява незнайомих осіб, які цікавляться інформацією про будинок та можливістю потрапити до нього поза охороною.

- Вивчення незнайомими особами прилеглої місцевості, ведення фото- і відеозйомки, наявності у них великих сум грошей, предметів, схожих на замасковану зброю та вибухові пристрої.

- Звернення незнайомих осіб до мешканців із проханням надати за підозріло великі гроші, на нетривалий час житло, стоянку, місце для зберігання вантажу, передати посилку тощо.

- Наміри незнайомих осіб під різними приводами познайомитися з людьми, які працюють в охороні будинку, на прилеглій стоянці, вивчення ними порядку охорони та допуску.

У випадку виявлення незнайомих, бездоглядних транспортних засобів, контейнерів інших підозрілих предметів і осіб, негайно телефонувати в чергові служби МВС, СБУ, ДСНС України.

У разі повідомлення про евакуацію при виявленні вибухового пристрою дотримуйтесь спокою та чітко виконуйте такі дії:

- Візьміть особисті документи, гроші, цінності, «тривожну (екстрену) валізу» (предмети і речі, які необхідні для проживання в екстреній ситуації).

- Вимкніть електро-, водо- та газопостачання.

- Закрийте вхідні двері, не допускайте паніки, істерики і поспіху, надайте допомогу дітям, літнім людям і тяжко хворим, людям з обмеженими фізичними можливостями тощо.

- Повертайтеся в покинуте приміщення тільки з дозволу відповідальних посадових осіб.

Пам'ятайте, що від узгодженості і чіткості дій мешканців будинку, залежатиме здоров’я та життя багатьох людей.

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення) НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

    Твіт